olimpiada z francuskiego-piszcie co wiecie

Temat przeniesiony do archwium.
31-60 z 60
| następna
Z tymi 6000 restauracji we Francji to fałsz, bo było przecież w tekście napisane, że "w Paryżu jest ich ponad 6000", no a jeśli w samym Paryżu jest ich więcej niż 6000, to we Francji już na pewno jest ich więcej. :-D

A to z "que tu voudras", to logiczne, bo trzeba pamiętać, że Francuzi dostrzegają różnicę między możliwością a prawdopodobieństwem i biorą pod uwagę tylko jeden stan i o nim orzekają. To tak samo jak np.
Il semble qu'il vienne.
Ale! => Il me semble qu'il viendra.

Ogólnie olimpiada była wyjątkowo prosta. :-)
dla mnie to nie jest logiczne.
'mozesz uzywac mojego telefonu, tak dlugo jak/o ile chcesz'. jak nic po polsku/angielsku czas terazniejszy. stawilem subjonctif bo byla to opcja najblizsza cz. terazniejszemu, jednoczescnie zdawalem sobie sprawe ze to nie bedzie poprawne, bo subjonctif mam wyuczony. wbrew wiedzy, ku czci logice zaznaczylem sjbnctf :).

(...)tak powstal syndrowm fuzz'a(...)
ja tez zaznaczylam zle w tym tant que!
a z tym 6.000 to chodzi o paryz a w pytaniu byla francja wiec faux
wam tez wyszlo 8 faux i 2 vrai? dziwne troche
mam taki sam rezultat z czytania :) to znaczy ze cos nas laczy.. (francuskie filmy i zgaga)
wow!
na zgage polecam gumy orbit:)
a co do progu punktowego (widzialam ze sie gdzies pytales) to tyrzeba miec 58 na 88 zeby prace wyslali dalej, ale nie wiadomo czy przejdziesz (zalezy od innych osob)
a czy ktoś pisał może poziom dwujęzyczny (tj.wersję B)? jak wrażenia? wg mnie nie było takie trudne, nawet konektory były dość proste (to znaczy byłyby, gdybym się ich uczyła:) No i wypracowanie było spoko - miesiąc na bezludnej wyspie...
Wiecie kiedy mniej więcej będą wyniki??
oficjalne - do 9 grudnia, nieoficjalne - jak wam babka poprawi;)

mam pytanie: co mialo byc w ostatnim przykladzie na wykreslanie gdzie bylo donner / tourner / rendre / i jeszcze cos jednego? co wykresliliscie? ja tourner;)
zle jest tourner :), bo
donner dawac, rendre zwracac, remettre wreczac
zle jest tourner :), bo
donner dawac, rendre zwracac, remettre wreczac
czyli ze mam dobrze? youpi!!!!
to fajnie masz
kurcze, chyba przejde :D
-tekst, uwazam ze mam dobrze (tak samo jak diablotine) :)
-zwroty - dobrze
-rodzajniki/przyimki - dobrze
-wordformation :) - dobrze
-wstawianie przyslowkow - dobrze
-skreslanie - dobrze
-gramatyka - 1 blad
-dialog - mysle ze dobrze, ale to otwarte zadanie wiec nie mozna byc
pewnym 100%
-wypracowanie - chyba za dlugie, licze ze zalicza :)
-opadkowanie/ilosci - zle. tzn mam 1/3 dobrze.

ale beda jaja jak przejde. diablotine, bedziesz siedziec przy mnie na uj?? :>
no jasne ale jak dasz sciagac!

a skad wiesz ze masz dobrze rodzajniki? co powpisywales?
co dales w tym avoir ... ambition? l' czy de l'? ja to drugie ale pewnie zle...
w wordformation strzelalam jak sie dalo i wszystko mi siadlo!!! (oprocz 'gentilesse' zamiast 'gentillesse' - a myslalam nad tym cale 10 min!)

kurcze ja chce juz wyniki!!!!!!!
marrcin sie wkurza bo temat olimpiady zdominowal dzis forum a on nie mogl sie zalapac ;)))))))
ma byc de l'ambition
gentillesse - tez mnie zacmilo przez moment.
no tak mi wydaje wg moich obliczen (z matmy mam 2)

baa, jasne ze dam ale tylko w ramach sciagnia obustronnego :P
ma byc de l'ambition
gentillesse - tez mnie zacmilo przez moment.
no tak mi wydaje wg moich obliczen (z matmy mam 2)

baa, jasne ze dam ale tylko w ramach sciagnia obustronnego :P
ja chyba snie!!! co sie nie zapytam to mam dobrze :D rodzajniki byly dla mnie podejrzanie proste (a zawsze mam z tym problem!)
ok, to na uj bedzie "praca grupowa":) dopoki nas nie wywala!
moze była prosta ta olimpiada:) ale i tak mam duzo błedów, pewnie nie przejde;/ najgłupsze zadanie dla mnie to było z avant, depuis, Test był spoko, ale znacznie wiecej zaznaczyłam odpowiedzi faux, juz niewiem kto ma dobrze, moja kolezanka tez podobnie do mnie zaznaczyła, utworzenie rzeczowników poszło mi ogólnie mówiąc zle, 3 mam dobrze, za to ostatnie zadanie z gramatyki chyba całe dobrze, tekst zawaliłam troche nie na temat pisałam, ale z tego co mi wiadomo 2 pkt odejmują za niezgodnosć z tematem, podobnie jak wy wkuwałam gramatyke i niemile zaskoczona byłam az tak duzą liczbą słowek!!! kubeczki itd wszystko mi sie pomieszało, w rzeczywistosci paste mam dobrze i plaster szynki, les articles niewiem czy mam dobrze, wszystko sie okaze jutro:) napiszcie czy przeszliscie dalej:)pozdro
to juz jutro wyniki? mam zadzwonic do szkoly w ktorej pisalem czy oni mnie poinfromuja?
Nie wiem, czy wiecie, ale:

"Do dnia 25 listopada 2005 r. komisje szkolne prześlą listem poleconym testy zawodników wstępnie zakwalifikowanych do II etapu, wraz z protokołem z przebiegu zawodów I stopnia, do właściwych Komitetów Okręgowych. "

czyli jeśli do 25 szkoły muszą już wysłać poprawione prace, to znaczy, że nauczyciele musieli je sprawdzić w ten weekend, a najpóźniej do jutra lub pojutrza, więc nie będziemy na szcęście długo czekać na wyniki...:)
u nas juz tak mniej wiecej poprawili:) i tak ja przypuszczałam nie wysyłają mojej pracy;/ na 5 osób piszących w mojej szkole wysyłają chyba 1 prace:/ ta osoba ma 58 punktów z gramatyki, a wypracowanie jeszcze nie zostało jej sprawdzone:/ pozdro dla wszystkich
gdzie sie uczysz?
Mi niestety zabraklo 7 punktow (ale ucze sie dopiero rok), wiec nie jest tak zle... Za rok na pewno sie uda:) A wam jak poszlo??
do tej olimpiady nie uczyłam się nic nawet nie zajrzałam nigdzie, mozna powiedzieć, że poszlam z marszu. trzeba przyznac, że była wyjątkowo prosta...ale i tak porobiłam głupie, b głupie błędy, az kobitka się oburzyła :D... ale ona jest spox...potrzymała mnie w napięciu przez parę minut po czym dowiedzialam się, że przechodzę dalej... wynik? myslę, że niezły skoro się nie uczyłam 70% czyli chyba 62 pkty :D...teraz mnie kobita zmartwila, bo ponoc okręgowy jest b trudny, nie wiem czy dam radę :/
obosz,trudny nietrudny;] jak dla mnie to rybka.ciekawa jestem tylko zroznicowanych poziomow szkol i ludzi.bo u mnie w klasie,nawet jak na osoby,ktore przeszly kazda ma inny zasob wiedzy,i inna plynnosc.
zobaczymy,ja sie tam ciesze.
ucze sie w liceum, i mam jezyk francuski prowadzący,w tym toku 4,5 godziny w tyg, a w tamtym mialam 3,5;) GDZIE CHCECIE ISC NA STUDIA?? JAK NA FILOLOGIE ROMANSKĄ TO NAPISZCIE NA JAKI UNIWERSYTET!!!!!!!!!!POZDRO
ja pisalam olimpiade dwujezyczna :)
i musze powiedziec ze byla prostsza niz moje ostatnie testy w szkole :P

dostal;am sie do drugiego etpau....

Powodzenia wszystkim w sobote :)
ha jestem już po pierwszym etapie rejonowych...czekam na wyniki. Moim zdaniem to niesprawiedliwie że może startować ktoś kto przebywał we Francji dłużej iż rok albo ma rodzica Francuza.Przecież to ma promować Polaków uczących się francuskiego i to w polskich warunkach inaczej to nie ma sensu.
to nie był etap rejonowy tylko okręgowy ;-) gdzie pisałaś?
Temat przeniesiony do archwium.
31-60 z 60
| następna

« 

Nauka języka

 »

Pomoc językowa