Czy po 3 latach nauki mozna zdawac mature z franca

Temat przeniesiony do archwium.
Jestem w 1 klasie licum. Zaczelam sie uczyc francuskiego. Czy po 3 latach nauki w szkole(mam dobra nauczycielke) bede w stanie zdac mature z francuskiego???? Prosze o odp.
a jak myślisz?
temat był. pobaw się wyszukiwarką
hejka! ja jestem w podobnej sytuacji: tzn francuskiego ucze sie dopiero od liceum a teraz jestem w II klasie, mam % godzin tygodniowo tego jezyka, a oprocz tego dodatkowy francuski i takze planuje zadawc na maturze francuski :) mam nadzieje ze mi sie powiedzie, ale wiem ze oprocz tego czeka mnie duzo samodzilenj pracy, pozdrawiam :)
sorki: 5 godzin tygodniowo :):):):)
Eeeee czym wy ludzie sie przejmujecie? Kazdy czlowiek jest w stanie zdać wszystko, tylko trzeba sobie postawic pytanie czy naprawde sie tego chce??? Jesli tak i jeśli odczuwasz radość z tego co robisz to super, zabierz sie do samodzielnej pracy i sprawa zalatwiona.
nie bedziesz w stanie :) rotfl
mi tez sie wydaje ze nie jestes w stanie... ja sie ucze juz 4 rok w szkole, drugi rok chodze na dodatkowy a uwazam ze i tak mało wiem... slyszalam, ze matura z franca nie nalezy do najprostszych...
oprócz nauki w szkole i chodzenia na kurs trzeba się jeszce trochę przyłożyć samemu. a jak się człowiek postara, to to mu się uda
matura z francuskiego nie należy do najprostszych, ale i tak polega obecnie przeważnie na komunikacji - poprawność gramatyczna tego, co się powie jest drugorzędna względem tego, czy przekaże się zadaną treść.
wiec własnie, ponoc na maturze z franca wieksza uwage zwraca sie na to czy rozumiesz i potrafisz sie wysłowic nizeli na gramatykę, co nie jest zbyt proste. budowanie zdan w francuskim jest dla mnie najwieksza zmora w tym wszystkim...
ja zamierzam zdawac mature z franca, w przyszlym roku chce sie skupic tylko na tym jezyku, tzn. nie dosc ze bede chodzic na indywidualne to takze do szkoły jezykowej albo tylko do tego drugiego bo chce sie skupic na mowie, gdyz jako au pair mi sie to przyda ;)
Hmm, ale mowa o podstawowej czy rozszerzonej?
Ja rowniez jestem w 1 klasie lic i tez chce zdawac mature. Chodze do szkoly jezykowej i mam 3 godz/tyg.
Pytalem sie nauczycielki jakie sa moje szanse, odpowiedziala, ze duze. Dodam, ze pytalem sie o rozszerzona.
to ja Wam powiem,ze po 2.5 roku nauki francuskiego w liceum bez dodatkowych korepetycji,tylko sama nauka w domu, zdalam nowa mature rozszerzona zarowno ustnie jak i pisemnie:)nie martwcie sie glowa do gory:)pozdrawiam:)
Musze przyznac, ze to spory wyczyn. Mam nadzieje, ze mi rowniez sie uda :)
a można wiedzieeć jak poszła ta matura? uczę się 2 rok po 3 godz na tydzień i właśnie dowiedziałam się że wycofali mi 3 godziny francuskieego w trzeciej klasie abyśmy mogli zdać 3 przedmiot do matury,czyli zostaje mi 0 godzin na tydzień w klasie III, ale wyprzedzam klasę i zaczęłam się uczyć, trochę chciałabym sie dowioedzieć co jest wymagane na rozszerzonej z francuskiego ale tak w praktyce i czy sa do tego jakieś książki przygotowujące????
Też gratuluje. nawet nie samego wyniku lecz tego że się ogarnełąś ja mam jutro próbną i nadal nie wyobrażam sobie mojego uczenie się w domciu samemu :)
myśle ze powinno Ci sie udać... ja osobiście chodze do 3 gimnazjum dwujęzycznego z wykładowym językiem francuskim co oznacza ze mam 7 godzin francuskiego w tygodniu i w tym roku także przedmioty po francusku:) w pierwszej klasie nie znałam ani słowa a teraz sama sie łapie na tym ze myśle po francusku:P więc jeśli się tylko postarasz na pewno Ci sie uda:P ja za 3 lata zdaje na maturze rozszerzoną historie po francusku ( POLECAM ) :P
Niektorzy niestety nie mieli okazji do nauki francuskiego w gim :) Tak wiec teraz trza to odrabiac i jakos zdac ta mature po 3 latach nauki.
witam! wiesz ja sama nie rozumiem czemu w szkolach w klasach maturalnych wycofuja godziny jezkow;/to glupota:/no ale nie bede sie roztrzasac nad nieudolnoscia naszego szkolnictwa i niekompetencja wladz;)a co do matury to przygotowywalam sie z Repetytorium leksykalnego, warto go miec i nawet samemu w domu przerabiac kolejne tematy; na lekcjach bralismy Campusa 1 i 2, ale tam z tego co pamietam to tylko gramatyka byla w miare odpowiednia pod nowa mature, dobra ksiazka ktora polecam jest "tematy i zagadnienia maturalne"matura 2004 wyd.Omega;w ksiazce tej sa przyklady matur z 2004 roku, rozumienie ze sluchu,rozumienie testu czytanego,test gramatyczny,wypowiedz pisemna;no i oprocz tego to polecam pochodzic po bilbiotekach i tam sa tez przykladowe arkusze maturalne,i polecam uczyc sie tematami np:uzaleznienia, hobby, jedzenie; bo na tym polega rozszerzona ustna matura;wchodzisz i losujesz sobie zestawik:)pozniej podajesz nr komisji:)masz 15 min na przygotowanie sie,podczas gdy druga osoba odpowiada(moze to troche deprymowac ale radze sie tym za bardzo nie przemowac):)no i na arkuszu znajduje sie jakis rysunek:)ktory pomoze w odpowiadaniu na pytania,ktore sa ponizej:)jest ich chyba 5;a 2 czesc : wybierasz jeden z 2 tematow na ktory musisz sie wypowiedziec minimum 3 minuty;)pozdrawiam i zycze powodzenia;)
ja chyba malo w siebie wierze po 4 latach nauki francuskiego wyjazdach do francji i majac osobistego nauczyciela(moj chlopak jest francuzem°)zdaje podstawowa!!!
no to rzeczywiście mało w siebie wierzysz:PP
ja po 1,5 roku nauki (i to wcale nie takiej intensywnej) zdałam maturkę podstawowa na 96% :PP
jeszcze pouczę się gdzieś z rok, półtora, i będę zdawać rozszerzoną:)
pozdro dla geniuszy językowych;)))
ja sie uczyłam w klasie romańskiej 3 lata w gimnazjum ateraz w liceum mam trzy godziny tygodniowo od podstaw kocham francuski i chce go zdawać ale wątpie w moje szanse:-((
ja uważam ze warto spróbować. Ja po niecałych 3 latach nauki (1 rok - 4 godziny, 2 i 3 - 5 godzin tygodniowo) tylko w zwykłej szkole, bez żadnych dotatkowych lekcji zdaje w tym roku rozszerzoną. W tej chwili mam juz za sobą ustną rozszerzoną (co prawda tylko 14/20 ale ja jestem zadowolona). z próbnej pisemnej (którą pisałam bez żadnego przygotowania - pierwszy raz w życiu pisałam dłuższe wypracowanie!) miałam 92% z podstawy i 67% z rozszerzenia, ale od grudnia trochę sie podciagnęłam i liczę że rozszerzona mi pójdzie lepiej bo chciałabym sytudiować romanistykę :-D Wiecp owiem wam: uwierzcie w siebie, ba ja uważam że po 3 latach nauki każdy jest w stanie bardzo dobrze zdać mature z jezyka co najmniej podstawową. To tylko kwestia odpowiedniego nauczyciela. Dla porównania dodam ze np. z angielskiego po 8 latach nauki nei odważyłam się na rozszerzoną bo zawsze miałąm słabych nauczycieli. Wiec zyczę wszystkim którzy 18 maja piszą ze mną maturke z frana powodzenia!
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa

 »

Pomoc językowa