matura rozszerzona.

Temat przeniesiony do archwium.
hej,
wiem ze maturzyscie nie maja teraz czasu ,ale gdyby jednak znalezli chwilke to prosze bardzo Was o napsianie przykladowych tematow na mature ustna rozszwerzona.... ja zdaje za rok i chce dostac sie na filologie romanska i chce juz od teraz zaczac sie uczyc , mam nadzieje ze pomozecie mi... w sumie to mozecie pisac wszystko co wiecie o maturze i naborze na UMK romanska. pozdro i merci d'avance
Matura ustna rozszerzona to tzw stymulus.Komisja serwuje Ci kilka obrazków,fotek,wykresów,może troche statystyki,fragmenty artykułów,wywiadów,krótkie tekściki powiązane tematycznie.Pewnie juz nie raz widziałeś coś takiego.Oglądasz to sobie kilka minut,analizujesz,a potem rozmawiasz z komisja na ten temat.Są oczywiste pytania,ale nie zawsze:)
Dlatego warto przewidziec różne opcje.
Oto kilka tematów,na które ostatnio trafiłam:
-Dzieciństwo-czy to zawsze okres radości?
-Problem zaśmiecenia Ziemii i akcji,które sa w związku z tym organizowane.
-Sposób odżywiania się Francuzów(w danych był np.wykres procentowy ilości zjadanego mięsa w zależności od typu:)
Powodzenia w przygotowaniach:)
dziekuje Ci bardzo. juz sie biore za opis tych tematow. a noz moze kiedys sie trafia. :) bede tak zawsze robil : temat opis , dodastkowe slownictwo i moze uda mi sie dostac na romanistyke... dzia wielkie jeszcze raz. prosze o wiecej wpisow.
- Rola horoskopów w życiu cżłowieka
- Rola kobiet we współczesnym świecie
- Akcje charytatywne
- Problem marnotrawienia wody
Pozatym dobrze jest mieć wiedze ogolną na temat świata. W zeszłym roku koleżanka o rok starsza dostała temat dotyczący ONZ.

Jeśli będziesz potrzebował pomocy wal śmiało. Opracowuje tematy, bo sam maturke mam lada dzień. Mam więc kilka gotowców.

Amicalement
Sebastién
hej , dzia wielkie. ja juz poprzednie 3 opracowalem . teraz biore sie za te :) jezeli mozesz to podrzuc mi na emiala gotowce... lukne sobie i ewentualnie napisze cos podobnego.
ulozylme osbie schemat uczenia sie matury : najpierw slownictwo dotyczace teamtu , potem ukladam zdania a na koniec pisze wypracowanie. wiele rzeczy zapamietam , glownie leksyke. pozdrawiam i trzymam kciuki na maturze :)
mopj email : [email] a tymczasem wracam do nauki do DELFA :)
-co znaczy byc szczesliwym?
-wojna
-zanieczyszczenia srodowiska i co nalezy zrobic, by zmniejszyć jego degradacje
merci :)
-Konflikt pokoleń. Naprawdę istnieje, czy jest wymysłem młodych
-Les OGM. Stymulują do rozwoju czy są źródłem problemów?
-L'ami de tout le monde n'est ami de personne. Ustosunkuj sie do podanych słów podając konkretne przykłady.
co znaczy OGM?
sommes-nous la societé de consommation?
ogm- organizmy modyfikowane gewnetycznie.
polecam ci strone ktora znalazlem przed kilkoma sekundami :
http://www.ogm-info.com/
ciekawe rzeczy na temat ogm. napewno kiedys przyda mi sie do matury. pozdro.
i jeszcze te oto strone:
http://fr.wikipedia.org/wiki/Organisme_g%C3%A9n%C3%A9tiquement_modifi%C3%A9
jak ze zrozumieniem biologii i genetyki po francusku dam sobie rade to mozecie mowic do mnie mistrzu :]
pozdro
Temat przeniesiony do archwium.

 »

Pomoc językowa