j.francuski wyd. OMEGA.

Temat przeniesiony do archwium.
HEJ. mam pytanie dotyczace ksiazki do maturey podstawowej i roszerzonej matura 2007. wyd omega. swietna ksiazka, jednak mam problem dotyczacy matury ustnej z ilustracjami (poziom podst) jezeli ktos ma te ksiazke to prosze mi pomoc.
jestm tam ilustracja nr 3 dotyczaca jakiefgos swieta narodowego. pytaniejest takie:
que penses-tu des manifestations qui celebrent les evenements imoprtants.
co moge powiedziec na ten tema?? bo nie mam pomyslu kompletnie! dzia z gory.
Mozesz napisac/powiedziec, ze uwazasz to za oznake patriotyzmu, kultywowania tradycji, poniewaz podczas takich manifestacji przypominamy sobie o naszej historii, kulturze, tradycji. warto wspomniec np. o pochodach z okazji swieta 1 maja, czy uroczystosciach z okazji uchwalenia konstytucji. takie manifestacje / pochoty pomagaja uwidocznic tozsamosc narodowa, sa okazja do przekazania dzieciom spuscizy kulturowej ich dziadkow, sa lekcja historii 'na zywo' itp.itd

tak na prawde to nie jest wazne co powiesz, bo co bys nie powiedzial(a) bedzie dobrze. radzilabym Ci abys poruszyl(a) kilka watkow, aby w razie czego miec sie do czego odwolac. wg mnie tematem rzaka jest historia, wiec gdybym to ja odpowiadala, opieralabym sie glownie na niej :-)

amitiés :-)

 »

Życie, praca, nauka