Mam pytanie dotyczące matury!

Temat przeniesiony do archwium.
Witam!Mam pytanie dotyczące matury!ponieważ chciałbym zdawać maturę z j.polskiego,j.francuskiego(2 obowiązkowe -polski i obcy),a jako 3 przedmiot chiałbym wziąć angielski!nie wiem czy tak można,ponieważ zdawałbym maturę tylko z języków,dla mnie j.angielski byłby 3 przedmiotem więc chyba mógłbym zdawać go na podstawie,bo z tego co wiem 4 przedmiot zdaję się już na rozszerzeniu!może mi ktoś powiedzieć jak to jest??czy w moim przypadku j.angielski będę mógł zdawać na podstawie czy koniecznie na rozszerzeniu??z góry dzięki za pomoc!
Niestety, drugim przedmiotem obowiązkowym musi być coś poza językiem obcym... Czyli z przedm. obow. zdajesz: polski, język obcy i coś jeszcze [ale nie język]. Dopiero przy przedmiotach dodatkowych [na poziomie rozsz] możesz wziąć jakiś inny język obcy...
tez mam podobnie:P
ale trzeba zdać
- polski
- j.obcy (na dowolnym poziomie)
-III przedmiot - rozsz (np historia, biologia)
+ mozna dodatkowe ale tu wszystkie na poz rozsz - w tym jezyki obce
Nieorawda, że III przedmiot tzreba zdawać na rozszerzonym. Wystarczy podstawowy.. Przykładowa kombinacja:
Przedmioty podstawowe: polski (podst), francuski(podst), historia (podst). Przedmioty dodatkowe: angielski (rozszerz)...
jestes pewnien? wydaje mi sie jednak ze musi byc zdany na rozsz- klocic sie nie bede aczkolwiek mam watpliwosci
jest tak jak mówi Andrzej. Mature z polaka, obcego i trzeciego podstawowego zdajemy na rozsz TYLKO JESLI SAMI TEGO CHCEMY. mozna wszystkie trzy zdawac podstawowe. Natomiast przedmioty dodatkowe trzeba zdawac rozszerze, niestety
Zgadzam się, ale na wszelki wypadek autor tematu powinien zajrzeć do AKTUALNEGO informatora - nasz minister lubi zmiany;)
Matura
Obowiazkowo:
-j.polski (podst/rozsz)
-j.obcy (podst/rozsz)
-III przedmiot z listy (podst/rozsz), nie moze to byc jezyk obcy tylko matematyka, biologia, historia itd.
I generalnie bylo tak ze zeby miec zdana trzeba kazdy przedmiot zaliczyc na poziomie podstawowym na conajmniej 30%. Ale po zmianach naszego ,,cudownego" ministra jest tak ze jednego z tych przedmiotow mozna nie zdac, a matura zaliczona jest wtedy gdy srednia z tych 3 przedmiotow podstawowych wynosi conajmniej 30%.
Oprocz tych trzech przedmiotow mozna zdawac jeszcze 1,2 lub 3 przedmioty tylko na poziomie rozszerzonym (moga to byc tez jezyki obce). Ale niezdanie ich nie ma wplywu na zdanie matury, ewentualnie na rekrutacje na studia.
Aha, jeszcze jedna zmiana: gdy decydujemy sie zdawac jakis przedmiot na poziomie rozszerzonym to piszemy tylko arkusz rozszerzony bez podstawowego jak wczesniej bylo.
A najlepiej to wejdz na http://cke.edu.pl
Tam jest wszystko opisane :)
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa

 »

Pomoc językowa - tłumaczenia