poziom matury!

Temat przeniesiony do archwium.
hej;) możliwe, że taki temat był już wcześniej ale nie odnalazłam go;P więc mam pytanie czy orientujecie sie mniej więcej jaki poziom ma matura podst i rozsz? chodzi mi czy jest np na poziomie egzaminów DELF 1 i 2 czy jakimś innym:)
wydaje mi się, że ciężko znaleźć jakiś "przelicznik"
każde kieruje się swoimi prawami - zawalam calego delfa jeszcze przed reformą a, ze to już ładnych parę lat, być może subiektywnie odnoszę wrażenie, że matura jest trudniejsza (zwłaszcza jeśli chodzi o struktury leksykalne), natomiast jeśli chodzi o bogactwo języka rozszerz. oceniłabym ~ jak delfa 3
bo słyszalam glosy, ze podstawa z franca to DELF a1... możliwe?;P
powiem ci tak,tzn napisze ; ja przygotowywalem sie do delfu a1 z cle international (zolta+czerwona) i mysle ze po zadanaiu delfu bylem przygotowany do matury na poziomie podst. jezeli solidinie zrobilas kazdy dzial tematyczny do delfu to mature masz w kieszeni. of kors muszisz umiec wypowiedziec sie na bardziej zlozone tematy, ale to nie jest az takie trudne. ja osobiscie uwazam,ze delf a2 bardziej odpowiada maturze, chcoaiz delfy sa prostrze :P (mowie o tych pierwszysch ) a b1/b2 to taka matura rozszerzona... ale i tak latwiejsze sa :P
prostsze ,pardonez-moi :p
albo juz nie wiem :P plus facile :P
widzę że po francusku łatwiej niż po polsku:P tez tak czasami mam ;P ale pisze się PROSTSZE:)
heh;) no ok, dzięki;)
Temat przeniesiony do archwium.