francuski w 1 rok

Temat przeniesiony do archwium.
No wiec mam pytanie, ktore moze wydaje sie nszalone ale jednak je mam. Ucze sie francuskiego od 5 lat, ale nie pozwolcie sie zmylic, bo moja wiedza jest baaaardzo znikoma i ogranicza sie do podstaw(avoir,etre, liczebniki, znajomosc konstrukcji ze dwoch czasow oprocz terazniejszego ale brak jakiejkolwiek umiejetnosci ich uzycia, oraz pojedyncze slowa, wyrazenia ktore osiedlily sie w mojej pamieci w ciagu 5 lat, ewentualnie jeszcze pare zagadnien ktore musialabym sobie przypomniec moze nie od samego zera bo gdzies kiedys w mojej glowie i zyciu sie pojawily)) Zdaje w 2008 rku mature i dopiero w sierpniu odkrylam jaka uczelnia mnie interesuje. Nigdy wczesniej nie bralam tego pod uwage i teraz troche nagle chcialabym zdawac mature z tego jezyka na poziomie podstawowym bo tylko taki jest wymagany i szukam informacji na ten temat. Czy w ogole mam szanse? Ile godzin na nauke z nauczycielem powinnam poswiecic w tygodniu?(mam 2h w szkole ale to zueplnie inna bajka). A jak bardzo intensywnie powinnam sie uczyc samodzielnie?(wiem ze musze w to wlozyc duzo pracy ale niestety nie tylko matura z francuskiego mnie czeka). Chce rowniez podkreslic ze zalezy mi na ZDANIU tej matury a nie na fantastycznym wyniku co oznacza ze 31% bym nie pogardzila, poniewaz trakktuje tą mature jako mozliwosc zdobycia paru dodatkowych punktow na uczelnie( za mature z tego jezyka moge otrzymac 33 punkty a lacznie punktow rekrutacyjnych jest 333 wiec 3%- 1 punkt i chce poprostu miec zawsze chociaz te 10 pkt w zanadrzu). Dziekuje i prosze o konkretne odpowiedzi i rady
Zagadaj do mnie: 3635877, mysle ze bede w stanie Ci cos doradzic i moze nawet pomoc:) POZDRAWIAM
Ponieważ zagadło do mnie dość sporo osób z zapytaniem w jaki sposób uczyc sie francuskiego, a doklaniej zaczac, wiec doradzam:
1. Gramatyka francuska dla młodziezy Wydawnictwo; PWN. (cena ok 35zl)
2. Francais słownik tematyczny. Wydawnictwo: WARGOS. (cena ok 19 zl w wesji "kieszonkowej")
3. Słuchanie radia na http://www.rfi.fr/ ( u gory po lewej stronie sa 3 pozycje: "rfi monde, rfi afrique i rfi musique" trzeba nasnac na jeden w zaleznosci od tego co sie woli. I najlepeij sluchac robiac cos innego np. sprzatając, zawsze w wolniej chwili:)
POZDRAWIAM:)
witam, jezeli moge dodac moja wlasna opinie na ten temat( a mam doswiadczenie bo sam uczylem sie fr) to polecam kilka szczegolnie interesujacych ksiazek :
1. cle international - vocabulaire zółta,czerwona,brązowa(czy jak kto woli bordowa) kiedy dostalem te ksiazki nie wiedzialem nawet, jak bardzo pomoga mi one w nauce. slownictwo tematyczne, najrozniejsze, dodatkowo czesto pojawiaja sie idiomy, lotne slowa i wyrazenia. serio,serio polecam ,przetlumaczcie dokladnie a francusi bedziecie miec juz bardzo calkiem poprawny!

2. polecam ksiazki omega do matury. nawert jezeli nie macie zamiaru zdawac matury z fr (albo jestescie juz po) to zbior takich tekstow, slownictwa z najrozneisjzych dziedzin, dodatkowo ok 30 tewksotw do sluchania, pelno zadan gram etc na pewno nie zaszkodzi, a wierzcie mi, ze slownictwo jest niezwykle rozbudowane, szczegolnie w wersji rozszerzonej.
3. idiomy i slang francuski, najlepiej dorwac jakeigos francuza i pisac z nim po francusku, proszac o to by nie uzywal jezyka formalnego^^.pozatym ja osobiscie polecam 1000 idiomow francuskiego land cos tam( taka zolta ksiazka) byc mzoe jest kilka bledow, ale jezeli komus zalezy to moze dociekac, szukac w necie etc.
ok to wszystko, moje [gg] . jezeli macie pyt to piszcie. mam nadzieje,ze komus pomoglem. :)
Tout est possible, bon courage!
Hej:) No fakt,to nie będzie takie proste ale jest do zrobienia. Ja jestem w LO i miałam spore zaległości. Ktoś podesłał mi namiary na przydatną osóbkę. To jest studenka romanistyki,fajna babka... Bierze 30/h a jak 2 os to 25. Jak chcesz najpierw nadrobić zaległości i mieć solidne podstawy a potem wskoczyć na wyższy level to nie ma problemu.Jak potrzebujesz namiarów to pisz do mnie na [gg]
Pozdro
Ma ktoś link do strony gdzie można ściągnąć ten słownik tematyczny, bo na tej go nie ma?:(
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa

 »

Pomoc językowa