Liczba godzin a matura

Temat przeniesiony do archwium.
Dzień dobry.
Wyliczyłam, że mogę poświęcić 834 h na naukę języka francuskiego ( są w to wliczone zajęcia indywidualne, zajęcia w grupie 4 os., szkolne i praca własna),
godziny te rozłożyłam do matury, którą zdaję w 2009.
Czy taka liczba godzin wystarczy, by zdać maturę rozszerzoną z dość sporym wynikiem?
Z języka francuskiego mam solidne podstawy, ale nic więcej.
:D Czas, ktory poswiecilas na liczenie godzin moglas przeznaczyc na nauke np. koniugacji - juz godzin byloby wiecej;)

To, czy dobrze zdasz mature zalezy tylko od TWOICH mozliwosci i checi. Mozna te godziny spedzic w maksymalnym skupieniu przyswajajac ogromne ilosci materialu, mozna tez sie porzadnie wynudzic i "wyspac" udajac,ze uczy sie jezyka.

Swoja droga nie wiem skad w ogole pomysl u Ciebie liczenia godzin, to takie zabawne ;) Naprawde nie pomyslalas o tym,ze na niektore tematy bedziesz musiala poswiecic moze wiecej czasu, a na inne mniej niz przewidywalas, co wtedy? Bedziesz wykreslac godziny z kalendarzyka? A jesli na 2 tygodnie przed matura nie bedziesz miala juz wiecej godzin "do poswiecenia" - nie zajrzysz wiecej do ksiazki???

Moja rada - zamiast tracic czas na bezsensowne obliczenia wez sie do nauki - jesli sie przylozysz to na pewno swietnie zdasz mature:).
Powodzenia!
Mówi się, że trzeba 60 h na defa A1
w magazynie "HI" TEŻ OBLICZANO ILOŚC GODZIN NA DANY EGZAMIN,
dlatego pytam
wyliczenia imponujace ale pomysl tez ile uda Ci sie z tego zrealizowac, choc nie zdawalam w koncu matury z fr, mimo, ze sie do niej przygotowywalam to moge stwierdzic ze przedewszystkim skup sie na nauce slowek bo to sie przydaje w 85% cwiczen
DALF stwierdza znajomość języka francuskiego na zaawansowanym poziomie, uzyskiwanym zazwyczaj po około 900 godzinach nauki
haa
czyli do zrobienia :)
ja bym nie była taka pewna, bo zawsze znajdzie się coś co przeszkodzi :/ Np w klasie maturalnej od groma czego innego tylko nie francuskiego :/
Mam jeszcze jedno pytanie: w jaki sposób słuchać radia, bu było to owocne.
czy brać audycję, zatrzymywać i szukać słów w słowniku, a może po porostu słuchać.
i kiedy zobaczę poprawę w słuchaniu?
czy wpływa to na przyswajanie słownictwa?
no nie liczy sie ile godzin bedziesz sie uczyc ale jak :)
ja jestem teraz w maturalnej, na przygotowania do matury mam czas dopiero o 20, chociaz nie chodze na zadne kursy itp. bo po prostu tyle jest nauki.

co do tego radia to mozesz starac sie wyłapywac jakies słowa, sam sens, zeby sie zapoznac z jezykiem.
ale chyba lepsze byłoby np. sciaganie piosenek i słuchanie z patrzeniem na text i np. tłumaczenie.
francuzi maja to do siebie, ze szybko mówią i to jeszcze nie zawsze tak jak w podręczniku, czyli nie pełnie poprawnie gramatycznie.
najlepsze sa oryginALNE nagrania z transkrypcja- uzywa sie tam poprawnych konstrukcji gramatycznych ktore mozna wykorzystac na maturze po za tym zawsze mozna odsluchac kilkakrotnie jednego nagrania
Temat przeniesiony do archwium.

 »

Pomoc językowa - tłumaczenia