Matura z historii po francusku

Temat przeniesiony do archwium.
Czy jest na forum osoba, która będzie zdawać maturę z historii po francusku (albo juz zdala)??
hej:) ja zdaje biologie i geografie, ale jak cos to powiedz bo pol mojej klasy zdaje historie, wiec moge sie zorientowac:)
biologie i geografie mowisz..
nie, nie ja wybiore chyba historie.. wydaje mi sie, że jest mniej slowek do nauczenie, tak mi sie NA RAZIE wydaje..
ale ogolenie, to chcialam sie zapytac czy w Internecie mozna znalezc jakies stare arkusze np. z tamtego roku z hist.. (?)
moze i slowek mniej...ale historia nie nalezy do latwych przemitow maturalnych- swoja droga...fajnie jest zdawac mature 2 jezyczna...ja chodzilam do zwyklego liecum wiec sobie zdaje zwykla maturke:P:(
tak, zgadzam sie, z historii jest moze i mniej slowek do nauki, bo sa raczej takie, no..."zyciowe", przynajmniej bardziej niz z geografii na przyklad(mam tu na mysli rozne uskoki, pagorki, slowka z wulkanow...masakra:)) ale to rzeczywiscie trudna matura chocby z tego wzgledu ze trzeba rozumiec zrodla a poza tym duuuuzo pisac.
a co do tych arkuszy, to sama szukalam z innych przedmiotow ale ciezko jest bo podobno francuzi(bo to oni czesc ukladaja) nie chca oddac do publicznego wgladu, bo maja jakas tam swoja pule zadan z kazdego przedmiotu i z niej czerpia pomysly na kolejne lata...
raczej trzeba popytac nauczycieli w szkole czy nie maja starych matur:)
powodzenia:)
jednak znalazlam:) i jak to mowia najciemniej pod latarnia, bo to informator z mojej szkoly:)
http://www.lo8.wroc.pl/mambo/index2.php?option=com_content&do_pdf=1&id=240
tu masz opis takiej matury:)

http://www.cke.edu.pl/podstrony/inform_matur/francuski_dwuj.pdf
a to jest caly informator, a od strony 49 zaczynaja sie poszczegolne arkusze z kazdego przedmiotu-niestety po jednym:(

historia od strony 133 do 146
oj nie jest latwa...
pozdrawiam:)
N.:)
http://frantice.interklasa.pl/sourire/ouvrir.html

zobaczcie to:) dla zainteresowanych:)
Ja będę zdawać maturę z historii po francusku. Jeśli chodzi o arkusze, zgadzam się z nitka09- nie ma ich prawie nigdzie w necie. Co więcej najczęściej nauczyciele nie widzą ich w ogóle na oczy (nie do końca rozumiem, jak to jest z tym wglądem do matur potem, w lipcu, ale na pewno nauczyciele tego do ręki nie dostają, a na onecie i innych repozytoriach matur tym się nie interesują).
A teraz na trochę radośniejszą nutę- słówek nie ma wcale dużo do historii (najwięcej ze średniowiecza- potem już wszystko jest oczywiste, a ze starozytności wystarczy "sfrancuzić" słówka występujące w polskim [te greckie i rzymskie]), a sam arkusz zbytniej wiedzy nie wymaga- polega głównie na analizie różnych documents (na których podstawie należy też na końcu napisać tekst o powalającej długości 150 słów). No i oczywiście jak zdajesz po francusku historię to musisz ją wybrać też po polsku, więc i tak uczysz się faktów (a fakty się nie zmieniają w zależności od języka matury [chociaż z Francuzami nigdy nic nie wiadomo]).
ojejku tak skopiowalam adres ze ciezko wkleic wiec daje jeszcze raz;)
http://www.lo8.wroc.pl/mambo/index2.php?option=com_content&do_pdf=1&id=240
hmmm coz musi tak byc, nie da sie inaczej:)
Przegladalam ten jeden arkusz i faktycznie spora jest tam tych tekstow zrodlowych.. Jakos to będzie, jeszcze troche czasu mam.. ;)


Ps.(Nitka) gra naprawde fajna.. ^^
no, co prawda zostal caaaalutki miesiac:)
a gra fajna, tez mi sie podoba:):)
Komu zostal temu zostal.. :P
Ja mam jeszecze duuuuuuuuuzo miesiecy.. :)
ahaaaaa, czyli nie teraz, w tym roku:) to masz duuuuuuuuuuuzod czasu, tylko uwazaj bo one leca coraz szybcej:)(te miesiace:)
ja niedawno przeciez zaczynalam we wrzesniu 3 klase...
Tak, tak wiem, że szybko leca (moja siostra jest w maturalnej ^^)
A ja mam jeszcze 3 lata.. w koncu zerowka.. ;)
to najfajniejsze lata wbrew pozorom przed Toba:) zycze powodzenia:)
dzieki.. :)
No to jak wrażenia po dzisiejszym egzaminie? Wg mnie był uroczo prosty i przyjemny :))) A juz zwłaszcza ten kryzys monarchii przed 1789 (tylko się bałam, że napiszę za dużo, ale się jakoś udało wykreślić trochę słów).
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa - tłumaczenia

 »

Pomoc językowa