Matura dwujęzyczna z fr

Temat przeniesiony do archwium.
Witam, czy ktos może wie czy uczeń który chodził do dwujęzycznego L.O ale zrezygnował z pisania dwujęzycznej matury z fr tylko wybrał inny język, czy może zdawać ją normalnie na następny rok, czy raczej to nierealne? prosze o odpowiedzi, pozdrwiam
hej:)
wiesz co powiem Ci jak jest u mnie. A wiec nie mozna zrezygnowac z matury dwujeezycznej bedac w klasie dwujezycznej, po prostu trzeba pisac dwujezyczny francuski( i ustna tez). gdy ktos chcial zdawac co innego musial sie przeniesc do innej (niedwujezycznej) klasy. a co do tego czy mozna zdawac za rok to wg mnie raczej nie mozna. Dwujezyczna to wybor dosc powazny, nie...?
Co do następnego roku nie wiem, ale na pewno można zrezygnować. W zeszłym roku były u mnie w liceum takie osoby (sztuk dwie) i nie musiały się przepisywać do innych klas. Tylko MUSIAŁY wybrać inny język obcy jako obowiązkowy (francuski mógł być tylko dodatkowy). I nie było z tym żadnego problemu.
hah nowidzisz a w zeszym roku u mnie w liceum dwie osobki musialy sie przepisac do innej klasy jesli nie chcialy zdawac dwujezycznej bo tu skoro wybierasz klase dwujezyczna to decydujesz sie na zdawanie z tego matury a nie po to zeby zdawac nagle na maturze inny jezyk i traktowac francuski jak dodatkowy.
w tym roku na szczescie wszyscy sie zdecydowali i jutro nas czeka ciezki dzien:):)
pozdrawiam

swoja droga ciekawe dlaczego tak jest ze w jednych szkolach mozna sobie zmienic i wybrac co sie chce a w innych jest sie w zasadzie zobowiazanym ciagnac to az do konca:)
Szczerze mówiąc to myślę, że dlatego, że w moim liceum jest mnóstwo legalistów i nawet jesli coś nie trafia zbytnio do różnych osób, można to zrobić tak ługo jak jest zgodne z zasadami (np. to, że zdecydowałam się nie zdawać ustnego francuskiego i nie dostanę Attestation bardzo zdenerwowało moją Panią Wicedyrektor, ale co miała zrobić- mam takie prawo :D ).

« 

Pomoc językowa - tłumaczenia