Matura od zera?

Temat przeniesiony do archwium.
Jestem tu nowa i mam pytanie: czy w ciagu 3 lat jestem w stanie przygotowac sie do matury z francuskiego na poziomie rozszerzonym? Zaczynajac praktycznie od zera? Zaznacze jeszcze ze nauka jezykow obcych nie stwarza mi problemow.

Na co powinnam zwracac najwieksza uwage? Na gramatyke czy na slownictwo?
Za wszystkie podpowiedzi z gory dziekuje :)
Oczywiście, że jesteś w stanie. Wszystko zależy od Twojego zaangażowania, czasu jaki poświęcisz na naukę, motywacji, dobrego podręcznika, nauczyciela...Natomiast co do Twojego ostatniego pytania, uważam że ucząc się języka, musisz zwracać taka samą uwagę na gramatykę jak i na słownictwo! Tego nie da sie rozdzielić.
Powodzenia!
Oczywiscie! :)

Jestem tego zywym dowodem ;p Zaczalem w liceum kompletnie od zera i mature roz z fr zdalem na 91% a ustna na 95 :)

Wszystko zalezy od Ciebie. :)
Dziekuje bardzo za odpowiedzi :)
Szczerze mowiac to podniesliscie mnie na duchu bo moja nauczycielka nie jest zbyt optymistycznie nastawiona do mojego pomyslu :)

moze ktos moglby polecic mi ksiazki do samodzielnej nauki?
nie jestem zainteresowana tylko ksiazkami ale i rowniez programami do nauki tego wspanialego jezyka :)
Szczerze mówiąc bardzo trudno jest uczyć się samemu języka. Wymaga to wielkiego zaangażowania, ale nie tylko. Nawet jeśli Ty będziesz systematyczna i obowiązkowa, zawsze potrzebny jest ktoś, kto wytłumaczy, rozwieje wątpliwości lub choćby nauczy Cię poprawnie wymawiać... Ktoś kto będzie nadzorował Twoje postępy i korygował Twoje błędy. Bo matura to już poważna sprawa, nie nie jest nauka dla przyjemności. Ktoś musi poprawiać Twoje wypowiedzi pisemne oraz ustne... To nie jest takie proste...
Mam kogos kto moglby rozwiac ewentualne wiadomosci- moja wychowawczyni :) jednak nie mam z nia lekcji i dlateog nie chcialabym naduzywac jej cierpliwosci wiec narazie ucze sie sama:)
Witam =)

Poruszyłaś bardzo wazny temat dla mnie... też chcę zdawać mature z francuskiego... i strasznie sie obawiam =/ ja również zaczynam od zera =/ ale jestem w bardziej komfortowej sytuacji niż Ty bo chodze do technikum więc mam 4 lata by sie nauczyć jezyka =) w zasadzie to już tylko dwa... Byłabym wdzięczna za jakieś wsparcie, notatki może ktoś jest bardziej obeznany i zdawał już mature? Również proponuje swoje wsparcie =) Razem damy rade =)
Buzia :*
Ja, co prawda chodzę do LO i maturę mam jeszcze przed sobą, ale muszę ci powiedzieć, że jeżeli czegoś NAPRWADĘ bardzo chcesz to nie ma siły, która mogłaby cię powstrzymać. Ja wziąłem się za francuski w lutym tego roku i właśnie kończę całą gramatykę, przerobiłem nawet takie starocie jak "passe simple i subjonctif imparfait i p-q-p. Ale szczerze mówiąc w tym roku nie było dnia, w którym nie uczyłbym się francuskiego przez chociaż godzinę... Wszystko zależy od tego jak bardzo ci na francuskim zależy. Dla wspaniałą pomocą okazał się samouczek M. Szypowskiej część dla początkujących i druga dla zaawansowanych, a teraz uczę się już tylko słówek i rozwiązuję testy z gramatyki, aby doszlifować się.
miało być "dla mnie okazał się" ach ta późna pora
Dzięki =) Troche podniosłeś mnie na duchu... No to nie pozostaje mi nic innego jak wziaśc się za nauke, bo zależy mi baaardzo =) Tym bardziej, że jednak można... Jeśli będe miała problem to zgłosze się tutaj =) i licze na pomoc =) z góry merci beaucoup =)
W pazdzierniku 2006 (2 lata temu) nie znalem ani jednego slowa po francusku, NIC, kompletne zero. Dzis jestem studentem francuskim. A wiec mozna :) PS: trzeba wlozyc duzo pracy, zaangazowania, milosci, poswiecenie w nauke, niekoniecznie pieniedzy. Pozdrawiam et bon courage !
Student francuski? o to ktoś kogo szukam....uważasz że mam szansę dostać i utrzymać sie na romanistyce, w momencie gdy zdaję w tym roku podstawową maturę z francuskiego? chodzę do technikum, uczę sie franc...ale mam go tylko 1 godzinę w tygodniu :( biorę dodatkowe lekcje i bardzo dużo uczę sie słówek....marzę o romanistyce, poradźcie :(
Myślę, że masz szanse =) wszystkiego można się nauczyć ja już się przekonałam... zaczęłam poświęcać więcej czasu językowi... narazie staram sie brać pod uwagę gramatyke... a pozniej słowka zobaczymy co z tego wyjdzie =) 1 godz. w tygodniu to naprawde malutko... ale skoro bierzesz dodatkowe leçon to dasz rade =)
Tak, ja jestem Wlochem i sie nauczylem polskiego, to jest dopiero sukces! Pokaz nauczycielce na co Cie stac!:)
Dzięki za odpowiedź:) szczerze mówiąc dodała mi otuchy i jeszcze więcej motywacji, pozdrawiam :)
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa - Sprawdzenie