ustna matura francuski podstawa 2009

Temat przeniesiony do archwium.
31-43 z 43
| następna
martapola,a jak poszlo Twojemu koledze z tymi sasiadami Polski? ja mialam ten sam temat..jeszce babka pytala mnie o sytuacje ekonomiczna tych panstw ;/ ale dalam rade, 16/20 :D : )
Nie wiem ktory mialam zestaw bo ze stresu nie popatrzylam :DDD Jestem z podkarpackiego

I. powiedz gdzie znajduje sie dworzec autobusowy, jak mozna tam dojechac i gdzie kupic bilety

II. opowiedz o swoich wrazeniach po pierwszym dniu pracy w recepcji w hotelu, powiedz jaki miales problem i jak go rozwiazales

III. kolezanka z ktora mieszkasz chce ogladac program rozrywkowy Ty natomiast film przedstaw jej swoje argumenty za ogladaniem filmu i pojdzcie na kompromis

Obrazek:

Pielegniarka bada malego chlopczyka, ktory sie usmiecha, za nimi siedzi lekarz na oknie jakies miski

Pytania: jak myslisz dlaczego chlopiec sie usmiecha i jak Ty dbasz o swoje zdrowie
dostalam 20 pkt i o malo nie wyskoczylam z butów ze szczescia. Zycze wszystkim tego cudownwgo uczucia!!!!:D
wielkie gratulacje!:)
Ja miałam 19 pkt i też się bardzo cieszę :D
Ja też dzisiaj miałam ustny:) Również dostałam 20 Ale całe szczęście minęło jak zobaczyłam ten klucz;/ bo jednak mam kilka odpowiedzi inaczej( a przynajmniej tak mi się wydaje)
Wylosowałam zestaw 4. Na obrazku była nauczycielka matematyki z dziećmi.Co do rozmów to miałam scenkę,dotyczącą kupna znaczków, koperty i zapytać o kartkę pocztową z widokami paryża. musiałam też opowiedzieć o wrażeniach z meczu, opisać go i zachowania kibiców;/ W negocjacjach miałam przekonać swoją koleżankę do wyboru samolotu zamiast pociągu.
Ja miałam zestaw 98
na obrazku inwalida na wózku z tyłu dwóch mężczyzn i pielęgniarka. Jadą do szpitala bo w oddali widać karetkę.
- negocjacja: Jesteś w sklepie twoja siostra chce kupić czerwone zasłony i zółty dywan powiedz jej ze to nie pasuje i przekonaj do zmiany kolorystyki oraz że to nie jest styl dla waszego mieszkania.
-opowiedz o teleturnieju w którym brałeś udział powiedz jacy byli inni zawodnicy co wygrałeś i kto dostał się do finału
-powiedz gdzie znajduje sie najbliższy sklep w okolicach twojego domu w którym można kupić wyposażenie dla mieszkania i ogrodu
Mi też się dziś udało zgarnąć 20 punktów. Na zdjęciu para oglądająca...zdjęcia. Pytanie 1.: "Aimes-tu regarder des photos?". Drugiego nie znam bo mi go nie zadano (widocznie już w opisie zawarłem na nie odpowiedź).
Zestaw nr.2, Mazowieckie:
1)Znajomy rodziców dzwoni a ich nie ma w domu
-powiedz że nie ma ich w domu
-powiedz kiedy mogą wrócić
-zapytaj czy masz coś przekazać
2)Jesteś we Francji na obchodach 14 lipca:
-powiedz kto w nim uczestniczy
-jak obchodzone jest święto
-co ci się najbardziej spodobało
3)Sąsiedzi wyjechali i razem z koleżanką masz wyprowadzać ich psa na spacer:
-poproś ją o pomoc w opiece nad psem
-powiedz że nie możesz wyprowadzać psa rano i dlaczego
-zgódź się wyprowadzać go wieczorem jednak pod pewnym warunkiem
Obrazek: rodzina w kuchni piecze ciasteczka i wszyscy są bardzo zadowoleni
Pytania: 1)dlaczego ojciec gotuje? 2)czy ty gotujesz w domu?
Miałem 13/20 przez stres. Nie denerwujcie się, bo nie ma czym. Powodzenia
Zestaw 3 Dolnośląskie

1. Jestem w Nicei spotykam kolege
- zapytać co u niego
- powiedzieć z Kim mieszkam I gdzie
- poprosic o pokazanie miasta

2. Bylam na wystawie
- powiedziec co to za wystawa
- kogo interesujacego spotkalam tam
- jak podziekowalam autorowi wystawy

3. Wspolokatorka prosi mnie zebym udala sie na zakupy, Bo lodowka jest pusta
- nie zgadzam sie podajac wazny powod
- proponuje zrobienie zakupow razem
(było jeszcze jedno pytanie,ale już go nie pamiętam)

4. Obrazek
Mężczyzna - wlamywacz, trzyma w rece łom, ma zakrytą twarz czapką "kominiarką"
pokazany jest fragment domu

- czemu włamywacz,chce wejsc do domu
- w jaki sposob mozna zapobiec wlamaniom
Zdał na 13 pkt. A wymienił tylko rosję i niemcy :D
A jak Wam poszła rozszerzona ustna??? Ja miałem 95% :D:D:D:D Strasznie się tego bałem, ale nie było tak źle :) Zad. 1 miałem o dziedzictwie narodowym Francji, a @ o zaletach i wadach szkół prywatnych :) A Wy jakie mieliście zestawy??? Pozdrawiam :)
@ = 2 :P:P
Temat przeniesiony do archwium.
31-43 z 43
| następna

 »

Pomoc językowa - Sprawdzenie