Romaniści! W was nadzieja!

Temat przeniesiony do archwium.
31-60 z 87
Ale czas teraźniejszy?
2.1. (Nie idź tam) N'y vas pas, tu risques de te blesser.

2.2. Dis à ton copain (aby przeczytał) de lire cet article.

2.3. Les arbres (które posadziłem) que j'ai plantés dans mon jardin poussent bien.

2.4. Je voudrais savoir (o czym myślisz) a quoi tu penses.

2.5. L’incendie a chassé de la forêt (wszystkie zwierzęta) tous les animaux.
jest va czy vas?
Jeśli uznamy, że ten proces cały czas trwa, to tak. A co zaznaczyłaś?
C, co prawda też mi nie pasowało
Też się nad tym zastanawiałam, ale później jest "sensiblement chaque année". Passe compose byłoby to nagłego, dokonanego wydarzenia.
A ok.
A cos z tym przykładem z trybem rozkazującym?
impératif bez esika
2.1. Chyba będzie "va" bez s :P
2.1. Chyba będzie "va" bez s :P
Chyba na pewno, pomyliło mi się z vas-y :D
Ale i tak, już mogę się pożegnać z jakimiś studiami. Dzięki, że daliście odpowiedzi. Mam nadzieję, że innym się uda. Powodzenia! Trzymajcie się! Ale tak to jest jak się napisze gorzej niż próbną i zwali słuch i czytanie choć reszta jest praktycznie dobrze. Szkoda, tylko, że nigdy się nie dowiem jak to jest na UW:( I nie poznam żyły wodnej... Powodzenia dla tych, którzy mają jeszcze nadzieje:)
Optymistyczna puenta xD
Nie martw się, pewnie będą niższe progi.
I pewnie gdzieś błędów narobiłam :P
Zresztą romanistyka to nie jedyny fajny kierunek.
Dla mnie nie ma innych fajnych kierunków oprócz dwóch na które nie mam szans:( A na kolegium nie chcę iść:(
Jakich dwóch?
Nie martw się. Nie jesteś sama, też marzyłam o UW ale teraz mam nadzieję chociaż na UMCS :( A może skoro wszystkim tak beznadziejnie poszło, będą nizsze progi? ( próbuję siętak pocieszać).
Na Makro i Romanistykę.
Bardzo bym chciała, żeby tak było:( Jak bardzo
A może lingwistyka stosowana? ^^
Zresztą na pewno się dostaniesz :D
Nie, tam nie
O tak, z takim wynikiem
Założe się, że będziesz miała powyżej 80% :)
Nie, bo nie mam prawie nic z czytania dobrze:( Nie zdążyłam:(
Na próbnej miałam prawie wszystko z czytania:(
Jedynie 70 kilka:(
Na pewno nie jest tak źle :)
Ja niestety nie mam wakacji jak Wy więc idę zrobić lekcje na jutro :D
Wejdę wieczorem porównać odpowiedzi.
(to było do tej poprzedniej wiadomości, nie do "70 kilka" ;P)
Miłego Dnia!
opusciłam na troche forum.. tez jestem załamana, poszłam się wycwiczyc, wybiegać, wyrzucic cala złośc.. ale dalej chce mi sie płakać.. nie wiem, co mam robić, na co zdawać... natalie, na jakie kierunki bedziesz skladać? ja przy romanistyce zostane, moze sie uda, ale na makro, czy lingwe- co mi sie marzyło, to chyba nie bede sie rejestrowac, bo szkoda pieniedzy..
A ile Ci wychodzi?
Nie wiem, już nic nie wiem. Ja będę składać chyba na Makro, bo jeśli się nie dostanę na Romę, to pójdę na płatne Makro. Chyba, że na Kolegium. Ale co ja powiem swojej Pani od franca, że jej najlepsza uczennica napisała najsłabiej maturę i nawet na filologię nie jest w stanie się dostać? (dla mnie olimpiada była łatwiejsza niż ta matura nieszczęsna).
11361427 jak bedziesz kiedys to odezwij sie-powstpieramy sie do wyników, ja jestem czesto, tylko na niewidocznym:)

no ja nie moge isc na płtne..wiec nie wiem, co zrobic... moze anglistyka. angielski poszedł mi super, choc dzis to ja juz niczego pewna nie jestem.. tez mi wychodzi niepełna 80% jeszcze wypracowanie! nie wiem, jak to ocenią. jestem załamana i przerażona, studia to niestety marzenia, nic wiecej..masakra, masakra, masakra i jeszcze raz tragedia.. rozwiazywałam tyle delfów kurde niektore c1 byly latwiejsze!
Naprawde tak zle Wam poszlo?? A co mialyscie zle?? Mi wychodzi z zadan zamknietych ok. 29/32 punktow, oczywiscie wg tych odpowiedzi, ktore tu sa. Ale nie spoedziewalem, ze sie tyle mi sie pokryje ;) A powiedzcie mi, na ile trzeba mniej wiecej zdac francuski pisemny i ustny, zeby sie dostac na romanistyke na UW??? Pozdrawiam serdecznie, nie martwcie sie na zapas, bedzie dobrze!!!
Temat przeniesiony do archwium.
31-60 z 87