Matura Operon 2009

Temat przeniesiony do archwium.
Kto zdaje maturę z franca w czwartek z Operonu i na jakich poziomach.
Ja na przykład będe zdawać w ten czwartek próbną maturę z francuskiego.Zdaję go na poziomie podstawowym,bo to mój język nowożytny obowiązkowy:)
Pozdrawiam:-)
Ja także go zdaję na poziomie podstawowym, bo już za późno było aby zamienić na rozszerzenie. A szkoda... ;/
ja też będę pisać w czwartek ;)
I jak było? Trudne? Jaki list był do napisania? Ja francuski zdaję dopiero jutro jako dodatkowy, bo dziś pisałam angielski...
Hej :) Właśnie wróciłam ze szkoły, zdawałam podstawę. Listy nie były trudne, ale jako, że uczę się francuskiego od 1 klasy liceum to jednak dla mnie czytanie było trudne... Większość odpowiedzi na intuicję lub zgadywanie. Ale myślę, że będzie dobrze. Do maja jeszcze czas :D Na jutro nauczycielka mi sprawdzi, bo jako jedyna w szkole pisałam :D
A jak Wam poszło?
Hej, zgadzam się, że czytanie było bardzo trudne, prawie nic nie rozumiałam większośc to była dosłowna strzelanka a jeśli chodzi o pisanie i słuchanie to nawet spoko, jutro rozszerzenie już się boje, takie teksty były na podstawie więc co dopiero będzie na rozszerzeniu. Nie życzę sobie takich tekstów na maturze w maju! jak dla mnie teksty masakra ....
zresztą jeśli chodzi o matury z operonu to miom zdaniem mają trudne, wczoraj mata też była beznadziejna ;/ Piszcie jak Wam poszlo! pozdrawiam
dla mnie listy były dosyć proste, co do słuchania to również wydaje się łatwe ale może był tam jakiś haczyk zatem to się okaże jak będą odpowiedzi,czytanie trudne, teoretycznie zrozumiałam tekst ale miałam problem z dopasowaniem odpowiedzi ...
Więc powodzenia na rozszerzeniu :)

A w ogóle jak przeglądałam albo robiłam wcześniejsze matury to zawsze to czytanie jakieś z kosmosu...
mógłby ktoś napisać jakie było polecenie do listu? i do krótkiej wypowiedzi?:)
Hej. Matura była prosta nie licząc czytania, które z kosmosu chyba wzieli. Ja również robiłem je na zasadzie strzelanki. Ogólnie teksty szło zrozumieć. Ale były takie słowa, których w życiu na oczy nie widziałem. Moja nauczycielka po teście mówiła, że Było wiele zwrotów i słownictwa z języka potocznego i nawet w domyślaniu można się było pomylić. Krótka forma banalna. List na ogół chyba też nie był jakiś trudny. Jeżeli chodzi o słuchanie to chyba nie było jakiś pułapek.
Ja piszę francuski jako obowiązkowy, ale piszę teraz tylko jutro i szczerze mówiąc zaczynam się trochę bać skoro mowicie, ze podstawowy byl trudny, najbradziej obawiam sie struktur i czytania, no ale coz zobaczymy jak wyjdzie
jest może gdzieś arkusz albo odpowiedzi ?
Pewnie będą jutro na gazetaedukacja.pl
Pisałam dzisiaj poziom podstawowy, jutro rozszerzenie. Moim zdaniem czytanie nie było trudne, to prawda, że dużo słów było z języka potocznego, wielu nie rozumiałam, ale to, o co pytali tego nie wymagało. Słuchanie i pisanie także całkiem w porządku, tylko mi te 120 minut nie pozwala nawet na napisanie czegoś mniej banalnego, czy sprawdzenie odpowiedzi.
Jutro rozszerzenie... Boję się okropnie. Kto pisze jutro?
w 1 zadaniu słuchowym poprawne odpowiedzi to FAGDB

w 4 : EAHCFBG? i ostatniego nie wiem


(znalazłam te teksty na stronie francuskiej)
no chyba jednak nie... poprawne odpowiedzi to raczej FABDC... g i b przeczyłyby sobie nawzajem.
tak masz rację, podaje stronę jakby kogoś interesowała

http://www.femmeactuelle.fr/maison/conseils-deco/7-regles-d-or-pour-une-chambre-d-enfant-01584/%28page%29/4
Jaką odpowiedź zaznaczyliście w 5.6? Nie sądzicie, że tam powinno być FAUX? W tekście jest przecież napisane, że zapominają o posiłkach i generalnie są pracoholikami, bo nikt na nich nie czeka w domu. Dla mnie "i" nie znaczy "ponieważ", więc na podstawie tego tekstu nie można powiedzieć, że zapominają o jedzeniu, BO są zbyt oddani praci. Ale sama nie wiem... A jakie wy daliście tam odpowiedzi?
ja zaznaczyłam vrai
Ja też dałem vrai
ja rowniez vrai, a jak ogolnie Wam poszlo? szczerze mowiac matura nie byla az taka trudna teksty na pewno latwiejsze niz na podstawie jak dla mnie chociaz czasami rowniez byla strzelanka rozprawka byla prosta ale nie jestem zadowolona na maksa powiem Wam, ze tekst z gramatyki byl beznadziejny jak dla mnie ;/
Słuchanie i pisanie było proste. Ale pierwsze zadanie(ta z dopasowywaniem zdan)było okropne:((( Mam 80procent:( szczerze mówiąc liczylam na wiecej, i jestem zalamana :((((
Ja ostatecznie z podstawy zdobyłam 73%. Jestem w sumie zadowolona jak na próbną, ale na prawdziwej mam nadzieję na więcej :)
no ja 71% i takze mam nadzieję na wiecej w maju...
bo jak nie to się załamie ;]
czołem, chciałam spytać jak ocenili (ci co zdawali mature rozszerzona z fr ) zdania do przekształcenia. Dwa były ok natomiast jesli chodzi o pozostałe dwa to były jakieś wybitnie niecodzienne i zrobili je po złosci jak to określi mój Sor.
Znaczy jeśli o chodzi o rozszerzoną i przekształcenia to moim zdaniem w pewnych miejscach mogły być różne odp. które byłyby poprawne bo to konsultowałam np. w zdaniu ostatnim, za co jestem okropnie zła .
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa - tłumaczenia

 »

Pomoc językowa - Sprawdzenie