tematyka maturalna

Temat przeniesiony do archwium.
Bjour !

Do tej pory planowałem mature z rosyjskiego, lecz mimo braku francuskiego w szkole chciałbym go zdawać. Chciałbym się dowiedzieć jaka tematyka występuje na maturze w stopniu rozsz. pisemna i ustna. Na podstawie rosyjskiego wiem, że często bywa opis zwierzęcia, rodziny, medycyna - wszelkie choroby złamanie etc, lecz nie wiem z czego się przygotować z francuskiego. Ostatnio czytałem o takiej modnej ekologii lecz to nie wystarczy. Zasób słownictwa mam, lecz je ne sais pas na czym się skupić np na rozprawkę. Co często bywa, na jaką tematyke zwrócić uwagę.





Chaotycznie napisane ale piszę po 3 nad ranem.



Mysterieux
Też pisałam maturę z francuskiego, chociaż nie uczyłam się w szkole. Na stronie internetowej CKE (bodajże) powinny być wypisane wymagania (zarówno jakie struktury powinno się znać, jak i tematyka słownictwa) do obu poziomów. Poszukaj, na pewno znajdziesz.

http://www.cke.edu.pl/images/stories/Inf_mat_od2008/francuski_a1.pdf (z całą stroną cke warto się zaprzyjaźnić)

Ćwicz pisanie rozprawek i innych form pisemnych. Szukaj interesujące Cię tematy, sam wymyślaj lub zaopatrz się w podręcznik przygotowujący do matury z francuskiego, a następnie dawaj komuś do sprawdzenia. Na początku możesz pisać, jak długo chcesz i ze słownikami, potem możesz sobie nastawić minutnik i odstawić słowniki. Pisanie dłuższej formy na maturze to, z tego co pamiętam 120minut + 2 zadania z gramatyki i słowotwórstwa. No i oczywiście wydrukuj i zrób sobie testy z poprzednich lat.
Bonne chance! ;)
edytowany przez arc_en_ciel: 26 sie 2011

 »

Życie, praca, nauka