Niezbedne idiomy

Temat przeniesiony do archwium.
Wiem, ze tutaj na stronie jest swietna lista idiomow, jednak dla mnie to za malo... Z kolei ksiazka "Idiomy francuskie w cwiczeniach" to za duzo. I jak mi tutaj dogodzic ;) Chodzi mi o to, ze musze byc obryta z wszystkich podstawowych idiomow na poziomie mniej wiecej DELF 2. Mozliwe jest, ze mam jakies niezidentyfikowane zaleglosci idiomatyczne :) Mozecie polecic jakas ambitna stronke? Albo wskazac mi najniezbedniejsze rozdzialy z wyzej wymienionej ksiazeczki? Albo jakis inny sposob na idiomy? Nie jestem az tak zdesperowana, by wkuc ja cala, tym bardziej, ze potem moge nie znac jakiegos NAPRAWDE waznego idiomu. Bardzo bardzo dziekuje za pomoc.
No wlasnie, ja mam ten sam problem... czasem chcę coś powiedzieć i.. polegam przy jakimś podstawowym zwrocie..:p
Dołączam się do oczekiwania na odpowiedź..:D
polecam( o ile to w ogóle w chodzi w grę:)-nabyć słownik "robert" wydawnictwo cle international(ceny słowników są różne-zależy od wielkości no i przede wszystkim ale od zawartości-oprócz synonimów znajdziecie również idiomy i wszystko-j'adore ce dictionnaire:)
moi aussi, je l'adore, mais...

slownik slownikiem, nie bede kula slownika na pamiec (chocby nie wiem jak byl cudowny). chodzi mi raczej o jakas obszerna liste z tlumaczeniem i przykladami (albo nawet i bez), jakies cwiczenia, cokolwiek, byle duzo, bo to co znalazlam na necie smierdzi malizna...

Zebym potem sie nie wylozyla na rzeczach typu fallir, en avoir assez, avoir le faim du loup, tomber dans les pommes, avoir le cafard, avoir raison/tort/faim.. a wiedziala np. etre au bout d'expedients, co mozna powiedziec przeciez duzo prosciej...
haha, juz sie wylozylam ;) ide spac albo nie wiem co, bo wszystko mi sie juz miesza... Nadal czekam na pomysly :)

« 

Pomoc językowa

 »

Pomoc językowa