Proste teksty do tłumaczenia

Temat przeniesiony do archwium.
Witajcie!

Czy moglibyście mi podać strony internetowe gdzie mógłbym znaleźć w miarę proste teksty do tłumaczenia? Dopiero zaczynam się uczyć francuskiego, ale chciałbym urozmaicić naukę właśnie tłumacząc teksty.

Dzięki z góry!

Pozdrawiam!
chyba najlepsze teksty do tłumaczenia znajdziesz w prasie francuskiej, niektóre naprawde nie są trudne, a oprócz samej nauki bedziesz na czasie z kulturą i polityką Fr.
Ja tez zaczynam, ale mysle ze prasa jest dla mnie za trudna. Po za tym gdzie znajde artykuly prasowe w internecie, a moze prostsze teksty. Dobrze by bylo gdyby strona byla po polsku, angielsku albo po niemieckiu. Pomózcie.:-)
czy kobieta moich marzen to po francusku ''la femme de mes reves''?
co do tekstów prasowych - przecireż teksty w gazetach nie są pisane z myślą o cudzoziemcach uczących się francuskiego! język tam użyty może znacznie wykraczać poza wasze zdolności językowe, a to z tego powodu, że uczymy się tzw. le francais standard, a nie jego bardziej potocznej czy wyszukanej wersji, obejmującej nieco inne słownictwo, zwroty, konstrukcje.

Z tego co pamiętam, całkiem łatwą gazeta jest Phosphore, adresowany do młodzieży. tam znajdziecie w miarę łatwe artykuły. poszukajcie go w sieci.powodzenia
na stronie www.france-pittoresque.com sa ciekawe teksty dotyczace kultury francuskiej. strona jest po francusku, a teksty sa nawet znosne (jesli chodzi o trudnosc). z dobrym slownikiem sobie poradzisz!
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa

 »

Nauka języka