Książka do samodzielnej nauki

Temat przeniesiony do archwium.
Szukam książki tak na poziomie początkujący/średniozaawansowany do samodzielnej nauki gramatyki i słownictwa. Francuski miałam w szkole średniej i chcę go sobie odświeżyć przez wakacje. Jaką książkę polecacie?Proszę o szybką odpowiedz bo nie mam pojęcia co kupić.
książka autorstwa Ludomira Przestaszewskiego: "Gramatyka Języka Francuskiego"
szukam książki dla nic niewiedzącego i nieznającego języka francuskiego
Ja korzystam z samouczka wydawnictwa REA Francuski w cztery tygodnie. Wydaje mi się, że po solidnym przerobieniu tej książki naprawdę można opanować podstawy języka. Oczywiście przerobienie tej książki w cztery tygodnie jest trudne, jeżeli chce się naprawdę opanować dobrze cały materiał myślę, że potrzeba więcej czasu, choć oczywiście wszystko zależy od motywacji i systematyczności. Do tego myślę, że będzie potrzebna jakaś gramatyka, bo słownictwa w książce myślę, że jest sporo, natomiast ćwiczeń gramatycznych mało. Swoją drogą mógłby ktoś polecić dobrą gramatykę dla początkujących i jakiś słownik?
> Swoją drogą mógłby ktoś polecić dobrą gramatykę dla początkujących

W pełni zgadzam się z tym stwierdzeniem.
Straszna książka!!! nie polecam nikomu kto zaczyna dopiero naukę!
"gramatyka dla młodzieży " wydawnictwo Bescherelle:) - bardzo dobra i przejrzysta ksiazka do gramatyki:)
Ale czy ta gramatyka zawiera cwiczenia? Bo z tego co sie orientuje to gramatyka Bescherelle wydana przez PWN nie ma cwiczen a sama teoria to troche malo.
Już znalazłam ciekawą pozycję ksiażkową chyba 2 godziny siedziałam w ksiegarni jezykowej wertując różne pozycje no i najbardziej przypadł mi do gustu "Comprendre, parle, ecrire" cześć 1 to podstawy a 2 to dla średnio zaawansowanych + kasety. dużo gramatyki, cwiczen no i wszystko na polski wytłumaczone wraz z odpowiedziami w osobnej ksiązce dołaczonej do kompletu.
hej,nie mów, że to straszna książka!!! dr Ludomir Przestaszewski jest cudownym człowiekiem i wspaniałym wykładowcą. Chodziłam do Niego na zajęcia na studiach. Moim zdaniem książka jasno przedstawia poszczególne zagadnienia gramatyczne. W każdej książce można znaleźc coś, co może się nie spodobać. Ale to nie oznacza, że jest straszna i do niczego!pozdrawiam ciepło :))
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Studia językowe

 »

Pomoc językowa