Pons - francuski w 1 m-c i w 3 m-ce

Temat przeniesiony do archwium.
Chciałabym wiedzieć jakie są różnice pomiędzy kursami Pons "Francuski w 1 miesiac" i "Francuski w 3 miesiące". Ten pierwszy znam, ale nie wiem nic na temat tego drugiego. Jeśli ktoś się z nich uczył i zna oba, albo może napisać coś chociaż o tym "... w 3 miesiące" to czekam na opinię.
Czy rożnice polegają tylko na tym, że ten większy ma więcej np. ćwiczeń, uczy większej ilości słówek, czy też na zupełnie innej konstrukcji kursu?
a chodzi o poziom podstawowy??
zreszta odpisze zeby nie zwlekac.

samouczek w 1 miesiac, jak juz widzialas ma bardzo powaznie zarysowana gramatyke, porusza nawet o tryb subjonctif co bylo maly wstrzasem jak sie uczylem :) bylo tam jednak slabo przedstawione slownictwo, a do tego nawet nie wiedzialem jak dokladnie wymawiac odmienione czasowniki.

w samouczku w 3 miesiace autor skupia sie na szczegolach (+), dokladnie masz odmieniony prawie kazdy nowy czasownik a przy tym lektor czyta go z kasety. zdecydowanie wiecej jest slownictwa. dialogi sa super, zlaszcza ten o 'baba au rhum'. plusem sa tez cwiczenia do ktorych sa nagrania, bo wiem ze w tym pierwszym samouczku czegos takiego nie bylo.

p.s. chetnie sprzedam oba za 40zl w sumie :) (mam nadzieje ze nie jestem nachalny, ale nie wiem po co je trzymac dalej)
Serdeczne dzięki! Właśnie o to mi chodziło.
Całkiem spodobał mi się "Francuski w 1 miesiąc", ale mam z nim problemy o których piszesz - nie wiem jak się wymawia odmieniane czasowniki i brakuje mi większej ilości ćwiczeń na wymowę. Gramatyki rzeczywiście jest sporo, ale według mnie jest klarownie omawiana - na razie nie przerobiłam z tej książeczki zbyt dużej ilości materiału więc nie natrafiłam jeszcze na żadne "wstrząsające" zagadnienia.

Sorrki, że nie skorzystam z twojej oferty dotyczącej zakupu książek, ale nauka ze nowiutkich materiałów zawsze trochę mnie mobilizowała - każdy ma jakieś skrzywienie, to jest moje ;). Może spróbujesz na giełdzie na tej stronie?

Jeszcze raz serdeczne dzięki za odpowiedź.
Jesli kupujesz Francuski w 3 miesiace to moze warto dolozyc pare groszy i kupic wersje z supermemo wspomagajacym nauke slowek. Widze, ze masz dostep do komputera a to mogloby duzo pomoc.
czy moze ktos wie.. czy ten kurs w 3 miesiace z supermemo jest taki sam jak supermemo do angielskiego (tzn. lektor czyta slowka ??) dzieki za odpowiedz
i jeszcze chcialabym wiedziec co ten kurs zawiera... .bo na stronie ponsa http://www.pons.pl/index.php?pid=239 nic nie pisze... czy zawiera kasety czy płyty cd... czy moze nic nie zawiera....
Nie mam tego kursu, ale widzialam co jest w srodku bo pani w sklepie mi rozpakowala i sa kasety, plyty cd no i ta z supermemo i ksiazka. Kupilam natomiast "Szybki kurs slownictwa z supermemo" i zawiera on ksiazke i plyte...slownictwo jest na nim ulozone tematycznie pojawia sie slowko po hiszpansku-czytane przez lektora i masz za zadanie wiedziec co znaczy. Jest opcja nagrywania twojej wymowy i odsluchania...no i oczywiscie jak zawsze w supermemo komputer ustala powtorzenia. Podobno ta plytka z kursy w 3 miesiace zawiera wiecej slownictwa i na pewno bedzie pomocna w opanowaniu slownictwa zawartego w kursie.
Co do supermemo polecam "Parle avec nous" 3 plyty ale zawieraja dialogi, slownictwo, ucza pisowni i gramatyki dosc obszernie opisanej. Bez nadmiaru multimedialnych bajerow. Kompleksowy kurs 31 lekcji .
Ogolnie mnie osobiscie bardziej odpowiada praca z supermemo na komputerze niz z ksiazka i odluchiwana kaseta...jest wygodniej. Pracuje prawie jak z nauczycielem.
no wlasnie waham sie miedzy tymi dwoma kursami... a jak w tym kursie multimedialnym od firmy supermemo jest wytlumaczona gramatyka... bo z tego co wiem gramatyka tego jezyka jest dosyc trudna ???
Z tego co pamietam sa strony z opisami zagadnien gramatycznych do kazdej lekcji...slowka przykladowe francuskie czytane sa przez lektora no i cwiczenia...rowniez po uzupelnieniu czytane wiec wymowa latwiej jest przyswajalna, a to tez spory problem dla polakow. Ja zrobilam tylko 6 lekcji wiec nie wiem jak dalej...Co prawda gdzies na forum czytalam, ze dobrze jest dokupic ten kurs z kasetami i ksiazeczkami ....aby sluchac tez w innych sytuacjach nie tylko przy komputerze ale ja uwazam , ze nie jest to niezbedne. Kurs kosztuje kolo 90 zlotych ale jest dosc dobry. Mnie bardzo odpowiada nauka z supermemo, mobilizuje do systematycznej nauki.
Siema!

Do licha - jak to się pisze - Parlez avec nou? Gdzie to kupić, nie mogę tego za Chiny Ludowe znaleźć :) Przynajmniej w sieci...

Ratujcie!
Dzięki wielkie!
Kosman
Najlepiej na stronie www.supermemo.pl cena 99zl z juz wliczona przesylka...
Dzieki wielkie!!! Szukałem w złym miejscu...
Ja jestem zainteresowana - pisz na mail [email]
Hej! Zastanawiam się nad zakupem jakiegoś dobrego kursu multimedialnego. Warto w końcu wydać te 119 zł na 3-miesięcznego PONSa z SuperMemo?
phazz odkupie od ciebie obydwa kursy moj [gg]
niestety, sprzedalem je jakis czas temu. poszukaj czegos na allegro.
A napisz gdzie to można kupić?
Temat przeniesiony do archwium.