książki

Temat przeniesiony do archwium.
Co polecacie do czytania dla osoby początkującej+? Oprócz podręcznika;) Chodzi mi głownie o coś prostego, ale ciekawego np. Upiór w Operze...
asterix, thorgal i inne komiksy :)
Ja zaczynałam od gazet dla dzieci typu "J'ai lu", "Pomme d'Api", "Astrapi", a potem "Okapi" i "Phosphore", pożyczanych w bibliotece. Nie jest to może super fascynujące, ale jak na początkującą znajomość języka-idealne:)
"petit prince" i "petit nicolas"- to był początek mojej przygody z francuskim. ;)życzę powodzenia i pozdrawiam.
a nie chodzi przypadkiem o 'je lis deja' zamiast 'j'ai lu'???
w sumie tych gazet jest tyle, ze moze obydwie istnieja:)
'je lis deja' jest idealne dla poczatkujacych, poniewaz jest to gazetka dla dzieci, ktore dopiero co nauczyly sie czytac i jest w niej wytlumaczone trudniejsze slownictwo.
moje pierwsze kroki w czytaniu to bajeczki dla dzieci i katechizm:) zdobyte fuksem od znajomej rodziny francuskiej
Zastanawia mnie tylko czy taka lektura dla osby doroslej nie jest zbyt nudna? A moze czytac ksiazki ze slownictwem uproszczonym? Najprostrze oparte sa na 600 slowach i posiadaja wyjasnienia slownictwa i rysunki z podpisami. Znalazlam troche takich pozycji w ksiegarniach wysylkowych np.
http://www.ksiegarnia.egis.com.pl/customer/home.php
jasne, ze troche to nudne. ale ja bylam tak zafascynowana francuskim, ze nie przeszkadzalo mi to - cieszylam sie ze w ogole cos mam do czytania i to za darmo, bo nie bylo mnie stac na kupowanie ciagle to nowych ksiazek:)

mysle, ze na poczatek ksiazki z uposzczonym slownictwem sa swietnym rozwiazaniem, bo nie zaklocaja czytania ani ciagle szperanie w slowniku ani zastanawianie sie nad sensem zdania. a do tego, ich tresc bedzie na pewno dla ciebie bardziej intresujaca niz bajki:)
A czy możecie podać jakieś strony internetowe z prostymi tekstami po francusku? Pozdr.
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Kultura i obyczaje