szukam...

Temat przeniesiony do archwium.
Hej!Szukam pewnego miasta.Wymowa jego to Aven.Niestety nie znam pisowni.Znalazłam miasto o nazwie Avennes,ale to w Belgii,a ja szukam miasta francuskiego.Bardzo prosze o pomoc.Jesli ktos zna jakies miasta o takiej wymowie,prosze,wpisujcie sie z poprawna pisownia.Musze znalezc to miasto i informacje na jego temat,a bez poprawnej pisowni,ani rusz.Blagam!!!
hmmm... istotnie ciekawe :) szukając w atlasie Francji, drogą eliminacji, biorąc pod uwagę wymowę 3 pierwszych liter AVE, i że jest tam N, to pozostają 2 miasteczka, ale dwuczłonowe : Avesnes-le-Comte i Avesnes-sur-Helpe (oba w regionie Nord-Pas-de-Calais).
Z tym, że nie jestem pewny, czy to S się wymawia czy nie... ?
Inna propozycja, np: Avenay-Val-d'Or (w regionie Champagne-Ardenne), ale tu wymowa Avenay brzmi Avene....
No cóż, nie wiem czy pomogłem :)
a nie chodzi może o Pont Aven?
dzieki!Napewno chodzi o miasto jednoczlonowe,ale tak sie zastanawiam,czy czasem nie zaistniala pomylka i nie chodzi o to Avennes w Belgii,musze juz chyba sama do tego dojsc,dzieki raz jeszcze.
witam. wlasnie czytalam jakis artykol przed komputerem i ujrzalam twoje zapytanie o miasto francuskie:) jesli chodzi ci o miasto -avène- gdzie jest swietne zrodlo wody termalnej i gdzie lecza schorzenia skory... ;) pisze sie to wlasnie tak a z wymowa chyba nie bedziesz miec klopotu z reszta prosiles o pisownie :) papa
czesc mam pytanie czy nie ma ktos z was wypracowania na temat: "ou voudrais-tu habiter a l`avenir?"? czy bedziecie tak mili i pomozecie mi bo mam problemy z francuskim a jestem w klasie maturalnej i nie chce zawalic roku! prosze piszcie ma mojego maila
Temat przeniesiony do archwium.

 »

Nauka języka