samodzielna nauka-wymowa

Temat przeniesiony do archwium.
Zaczęłam się właśnie uczyć cudownego języka, jakim jest francuski. W przyszłości zamierzam się zapisać na jakiś porządny kurs, jednak na razie nie mam kasy, więc korzystam z samouczka Marii Szypowskiej (kupiony na allegro za 1,75 :)) iii...dobija mnie wymowa. W książce jest tabelka z opisami, ale niestety teksty typu "a przednie", "e otwarte" niewiele mi mówią. Korzystam też oczywiście z niezastąpionej PHONETIQUE, ale niestety nie znalazłam tam wszystkiego, co bym chciała.
Wiem, że muszę przebrnąć przez tą wymowę i naprawdę zależy mi, żeby nauczyć się jak najwięcej, ale muszę przyznać, że trochę mnie to demotywuje. Zastanawiam się, czy kiedykolwiek będę miała odwagę się odezwać po francusku :(
Czy ktoś miał/ma podobny problem? Co mi radzicie w tej sytuacji? Z jednej strony nie wyobrażam sobie, żeby przerwać naukę, z drugiej boję się utrwalić sobie złą wymowę.
Będę BARDZO wdzięczna za wszelkie rady, sugestie, ewentualnie pliki
Z góry dzięki
Agatka :)
P.S.:Pozdrowienia dla wszystkich forumowiczów, zwłaszcza samouków
a nie masz jakichs kaset do tej ksiazki? ja uwazam ze najlepszym sposobem jest powtarzanie za nagraniami lektorow francuskojezycznych. jesli nie, poszukaj w sklepach interentowych, czasem sie da dokupic kasety.
jak ja zaczynałam moja przygode z francuskim wszyscy doradzali mi zebym słuchała francuskich kanałow tv. niewazne ze nic nie rozumiesz liczy się to popularne "osłuchanie " z językiem.VOILA:-)
ja racezj slucham glownie muzyki francuskiej, ogladam tv ;)

tutaj jest taka jedna stronka jakbys chciala sobie zobaczyc: http://phonetique.free.fr/alpha.htm tam gdzie jest ucho mozesz wysluchac cwiczen lub prezentacji roznych sa rowniez linki do innych podobnych stron ;) akurat taka dla osoby poczatkujacej :)
a przypomniałam sobie, jest taki elektroniczy słownik Petit Robert gdzie możesz sobie odsłuchac jak wymawia sie dane słowo - to coś w sam raz dla Ciebie, Program jest dość drogi ale możesz go poszukać i sobie ściagnąć :-)
Wg mnie najlepiej jest słuchać muzyki francuskiej i np.tłumaczyć teksty,oglądać telewizję francuską.Akcent zawsze można dopracować.Jak pojedziesz do Francji to sama się przekonasz,że w każdej części tego pięknego kraju mówią inaczej.My np.na zajęciach z fonetyki praktycznej uczymy się jak w każdym rejonie Francji mówią,zeby umieć rozpoznawać kto skąd pochodzi.Na samym początku już słyszysz kto w jakim rejonie przebywał.Najważniejsze,żebyś nie bala sie mówić!!!!!!!!!!Na południu Francji mówia trochę inaczej , a nawet bardzo trochę.Wytrwałości w nauce francuskiego.Pozdrawiam
MERCI :)
Naprawdę fajnie, że się odezwaliście, jestem mile zaskoczona, że tak szybko i tyle osób :)
Co do kaset, to do Szypowskiej niestety nie ma, tzn. słyszałam, że jakieś są, ale teraz już nie do kupienia (to dość stare wydawnictwo). Ale chyba w najbliższym czasie kupię sobie jakiś kurs z płytami/kasetami, może ktoś mógłby któryś polecić? Muzykę już zaczęłam sobie ściągać :)
W ogóle jeszcze raz chciałam Wam podziękować, jakoś tak optymistycznie mnie nastroiliście, zaczynam z powrotem wierzyć, że jest możliwe, że jeszcze kiedyś będę mówić po francusku :)
Jeśli komuś przyjdzie jeszcze coś do głowy, to niech pisze
Pozdrowienia :)
Agatka
ja zaczynalem z ponsem. mysle ze to mi wystarczylo. jakos nie moglem sie wziac za ogladanie TV. strasznie meczace gdy nic sie nie rozumie. obejrzalem kilka razy program 'On a tout essaye' na TV5. wszyscy sie smiali to i ja sie smialem sila rzeczy, chociaz rozumialem naprawde malo.
chyba jednak sluchanie mp3 jest juz lepszym sposobem.

poszukaj kaset na stronie wydawnictwa podrecznika, albo oglos tutaj ze poszukujesz.
pozdrawiam
http://www.allegro.pl/search.php?string=eskk+francuski
tu mozna kupic ksiazki z kasetami i calkiem nie drogo czasem wystarczy licytowac i nawet jak nie kupisz ktos moze sie odezwac z propzycja sprzedazy ksero i nagran do tego za calkiem znosna cene ja wlasnie kupilam tam do angielksiego za 60 zl caly kurs
Dzięki za wszystkie rady :)
Właśnie na allegro kupiłam Szypowską, rzeczywiście są tam czasem świetne okazje. No i teraz zaczęłam się zastanawiać nad kursem ESKK, który poleciła skakanka**, czy ktoś może korzystał i może coś o nim powiedzieć?
U wydawnictwa podobno już nie można kupić kaset (wydaje mi się, że ktoś tak pisał na tym forum), ale sprawdzę jeszcze sama :) No i rzeczywiście ogłoszę się tutaj, może akurat ktoś ma/wie jak zdobyć.
A jak Pons phazz? Korzystałeś z tego "w trzy" czy "w jeden miesiąc"? Jesteś zadowolony?
Byłąbym wdzięczna za odpowiedź :)
Pozdrowienia
Agatka
Jak chcesz się uczyć wymowy napisz do mnie:
MSN i email: [email]
[gg]
napisz ze chodzi o wymowe
zapraszam tez innych co chca pisac lub gadac po fr
alex
kupilem oba. najpierw ten w 1, pozniej w 3 miesiace. jeden samouczek to zdecydowanie za malo zeby przejsc na wyzszy poziom. pozniej pozyczylem jeszcze jeszcze jakas stara ksiazka 'mowimy po francusku', ale ta juz nie miala plyty/kasety. moze pojdz do empiku i porozgladaj sie za tym czego szukasz.
pozdrawiam
Czy to nie Ty przypadkiem ogłaszałeś się kiedyś w którymś wątku, że masz oba do sprzedania? :)
przypadkiem ja, ale je nieprzypadkiem dawno sprzedalem :P
trudno :)
C'est la vie :)
Ja korzystałam z kursu ESKK, ale szczerze mówiąc - nie polecam. Jak dla mnie przynajmniej - jest zrobiony chaotycznie i trudno mi się było z niego uczyć, zdecydowanie chętniej uczyłam się (a raczej próbowałam) z Francuskiego dla początkujących autorstwa Catrine Carpenter, książka jest z płytą cd, na której jest wymowa, a całość wydało wydawnictwo literackie (www.wl.net.pl).
na jakiej stronie można ściągnąc słownik Petit Robert za darmo o odpowiedż proszę podać na email [email]
Temat przeniesiony do archwium.