Jakie podręczniki najlepsze?

Temat przeniesiony do archwium.
Doradźcie mi proszę jakieś dobre podręczniki do samodzielnej nauki (od podstaw), najlepiej coś w stylu English in Use - jasno wytłumaczone, konkretne, z ciekawymi ćwiczeniami oraz jakąś dobrą książkę z gramatyką. Z góry dziękuję :)
Jesli chodzi o gramatykę to polecam "Grammare progressive du francais" wydawnictwa CLE INTERNATIONAL. Są trzy poziomy, każde zagadnienie gramatyczne jest najpierw wytłumaczone, a potem są ćwiczenia. Niestety książki sa dosyć drogie, a klucz odpowiedzi (bez niego nie warto) trzeba dokupic osobno. Ale płacisz za jakość:)

A co do podręczników to może wypróbujesz jedne z tych których używa się w szkołach - jak dokupisz sobie płyty lub kasety to w sumie wyjdzie ta jakbys robiła jakiś zwykły kurs francuskiego.
Nie wiem jaki poziom Ciebie interesuje ale jeśli chcesz
nieco sobie przypomnieć lub poćwiczyć
to wejdz na witrynę BRAWO 1,2 3

http://babelnet.sbg.ac.at/canalreve/bravo/index2.htm

i tu znajdziesz proste ćwiczonka i weryfikację swoich odpowiedzi
Pozdrawiam
Romi
Ambitne zadanie sobie psotawilas - samodzielna nauka francuskiego. Nie znam zadnych samouczkow ani niczego w tym rodzaju, bo uczylam sie w szkole z nauczycielem, mielismy podreczniki "Champion" z CLE international i byly bardzo fajne, ale nie wiem czy dobre do samodzielnej nauki.
Mysle,ze na poczatku mozesz miec trudnosci jesli chodzi o wymowe i czytanie (zeby tego sie nauczyc trzeba przynajmniej pol roku), wiec musisz poszukac podrecznika z dobrymi kasetami.
NIe oriemtujecie sie, czy w ogole bylo cos takiego jak "Easy Francais"? Wydaje mi sie,ze tak, wiec moze poszukaj w internecie, moze ktos ma komplet do sprzedania.
Ja sie uczylam samodzielnie hiszpanskiego z "Easy Espanol" i efekty byly rewelacyjne, przystepnie tlumaczyli gramatyke (ktora jest latwiejsza niz francuska), byly smieszne dialogi, ciekawe teksty o slawnych ludziach i miejscach, a na koncu numeru test, ktory pozwolil Ci sprawdzic w jakim stopniu opanowalo sie material. Ogolnie super.
Ja osobiście w szkole mam ksiazki "Bravo 1" wydawnictwo Didier...Sa bardzo frajne ale gdy tlumaczy Ci nauczyciel...Samej trudno bedzie Ci sie nauczyc francuskiego :D Ale i tak zycze powodzenia !! :D
Oprocz GRAMMAIRE PROGRESSIVE jest jeszcze VOCABULAIRE PROGRESSIF, PHONETIQUE P. i CIVILISATION P. Bardzo polecam. Zrobione na zasadzie angielskiej gramatyki Murphy'ego, super!
Temat przeniesiony do archwium.