Książki do francuskiego

Temat przeniesiony do archwium.
Hola/Hello/Bonjour!Soy un chico de 17 años et
je parle pas español y inglés y no sé francés at all!!. Well...I need some help :) Szukam książki do języka francuskiego,ale całkowicie po francusku
i francuskiego wydawnictwa(bo tylko takie uznaję),ale od samych podstaw,tj. ja,ty.etc. coś jak hiszpańskie 'Uso elemental'.Do nauki motywuje mnie to,że za 2 lata wybieram się na filologię hiszpańską do Sevilli i wybiorę pewnie jako drugi język francuski,znajomość już 2 języków i wielka łatwość ich przyswajania,a także piosenki Edith Piaf,które jakoś rozgryzam ze słownikiem angielsko-francuskim :P no i z pewnością to,że francuski to magiczny język.Proszę o pomoc Was,ponieważ piszą tutaj ludzie inteligentni i z pasją!!!!A to jest najcenniejsze.I dobrze by było jeżeli do książki byłyby jakieś nagrania,or something.
Jeżeli ktoś może pomóc,to proszę o [email]
Byłoby super!! BESOS a todos :)
Napewno nikt nie może mi pomóc?
powiem jedno slowo: MAUGER!!!
dunno exactly what it means...anyway I can guess.but i've been asking for some help and not for your fucking mind.You're hideous.
you'd better be polite or else no one gonna lend you a hand, dumbass

go to a bookshop and browse. I started with pons
Mauger is the autor of a book that i wanted to recommend you!!!
chamow na tym swiecie nie brakuje jak widac
agresywne reagowanie na cos czego nie rozumiesz jest oznaka PROSTACTWA
pozdrawiam prymitywie
So sorry i thought it was something offensive :/ I was quite sure you'd wanted to say something like FUCK OFF. and thx 4 the book,i'll look for this.d'ya know whether i can purchase in the internet?
zabierac mi się z tym barbarzyńskim językiem stąd ! ale już ! :)

chico: wiesz co to księgarnia ? tam pytaj, bo tu na dwóch mówiących przypadają 3 opinie
tak wiem,ale niestety nie mam możliwośći pytania w księgarniach,bo u mnie nie ma księgarni językowych,entiendes?pozatym to pytałem się o radę,bo dopiero zamierzam się uczyć francuskiego i nie zdam dobrych wydawnictw,ponadto nie rozumiem większości tytułów francuskich i nie jestem zawsze pewny co do zawartości.lepiej uczyć się z dobrych,sprawdzonych,niż pierwszych lepszych
i z błędami(ejemplo- próbowałem uczyć się z PONS,ale do hiszpańskiego- dużo błędów) :-) Chyba po to jest to forum.No i w tym wypadku poszperam w necie :/
Ps. angielski to nie barbarzynski jezyk...entonces...gracias y lo siento muchisimo!
jak to nie barbarzyński....?
o ile pamiętam fuzz jeździł do "dużego miasta z księgarniami" na zwiady
pons to g**no, chyba niezależnie od języka, lepszy langenscheidt.
na początek weź sobie cafe creme lub champion, albo jakikolwiek z tytułów, które znajdziesz juz na forum.....mamy tu wyszukiwarkę :)
tak wlasnie myslalam:)
a ta ksiazka o ktorej mowilam pochodzi z lat 50. czy 60., chyba w ksiegarniach raczej jej nie ma. poszukaj w antykwariatach albo na allegro (kiedys widzialam chyba za 5 zl). jest dostosowana do samodzielnej nauki i nie ma nic po polsku!!!
Salut !
Polecam Tobie ksiązkę wydawnictwa francuskiego CLE - "Campus"
W Twoim przypadku Campus 1 - dla początkujących. Świetne wydawnictwo i książka na wysokim poziomie. A poza tym na kursach językowych najczęściej korzysta się z tej książki.
Pozdrawiam :-)
a propos, ksiegarn. bylem przedwczoraj w dwoch empikach w lublinie - bida z nedza. nie bylo nic: gramatyka ponsa, repetytorium, slowniki. bylem tez w ksiegarni jezykowej, a tam asortyment zwiekszyl sie o podreczniki szkolne :). takze albo znalezc ksiegarnie jezykowa z prawdziwego zdarzenia , albo gruntownie przejrzec sklepy wysylkowe, co jest chyba lepszym rozwiazaniem.

wejdz na www.wysylkowo,/ merlin,/ nowela no i /allegro.pl
Oui, mais "Campus" est un manuel scolaire- prévu pour un apprentissage en groupe. Il y en a beaucoup de ce type, "Café crème", "Panorama" etc.
Je recommande surtout le série des "Progressifs" - "Grammaire progressive", "Vocabulaire progressif" etc. Ils me semblent parfaits pour un apprentissage individuel.
fuzz: nie myl księgarni językowych z empikiem:)
w empiku zawsze jest bida jeśli chodzi o francuski, oni tam tylko anglojęzyczne rzeczy mają, a z francuskich lipne samouczki (pons), rozmówki dla hydraulików (voulez-vous coucher avec ma pipe?; pons) i jakies słowniczki....robercika tam nie uświadczysz, nawet micro roberta
he
a to ja nie wiem ze w empikach tak zawsze. na prowincji szczyca sie wielka renoma :). tytulem sprostowania: bylem w lublinie w 2 empikach + 1 ksiegarni jezykowej. w ostatniej kobita powiedziala ze jak cos chce to na zamowienie. moze wszedlem w niewlasciwe drzwi, w kazdym razie nazwa "ksiegarnia jezykowa" mnie nieco zwiodla :]
ja się muszę prtzejechac do większego miasta, np. poznania czy wawy, to wtedy pobuszuje po księgarniach. u mnie tez to co chcę jest na zamówienie a panie patrzą na mnie trochę dziwnie. sprowadzić sprowadzą, ale chyba wolałbym zobaczyć słownik zanim go kupię
Mamy ten sam problem.ile razy ja szukałem książek do innych języków właśnie w Empiku,tyle razy wychodziłem z zawiedzioną miną.Ja dlatego głównie zamawiam podręczniki w noweli no i mam swoją ulubioną księgarnię na Tarczyńskiej w Wawie i Instituto Cervantes i tyle. Wielkie dzięki za tytuły.Merci.
Tak tak, popieram przedmówcę i moją ulubioną serię "Progressif/ve"!!!Właśnie odkrylam "Civilisation progressive" (niveau debutant, hehe) no i szkoda ze nie znalam tego wcześniej... A grammmaire i vocabulaire z tej serii są genialne i do tego na różnych poziomach (debutant, intermediaire, avance).
A druga znakomita książka, no po prostu rewelacja, to "Grammaire expliquee du francais" Poisson-Quinton Sylvie, wyd. CLE, dwa poziomy: debutant i intermediaire.
Myśłę , że niezłym podręcznikiem do nauki języka francyskiegi jest stosunkowo nowy na naszym rynku podręcznik " D' ACCORD "cz. 1 i cz.II, mnie jako początkującemu bardziej odpowiada niż CAMPUS lub Panorama , tym bardziej, że ćwicznia lesykalne i gramatyczne jak również temetyczny spis treści podręcznika znajdziesz w internecie
pod adresem:
http://www.didieraccord.com/

Pozdrawiam
Romi
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa

 »

Pomoc językowa