Słownik ? Jaki słownik?

Temat przeniesiony do archwium.
Hej, czy ktoś może mógłby mi pomóc? Potrzebuję na gwałt zakupić dobry słownik tematyczny- ale naprawde dobry!!!! Moglibyście coś polecić? Bardzo proszę!
Polecam słownik tematyczny Mariusza Skoraszewskiego.
Cos takiego jak DOBRY slownik (niezaleznie od tego czy tematyczny czy pl-fr,fr-pl) nie istnieje ;) Poniewaz z braku laku dobry kit polecam Skoraszewskiego, ktory dobry nie jest (zawiera bledy), a mimo to najlepszy i w efekcie sama jestem jego posiadaczka... Jeszcze przyzwoity byl slownik z Wiedzy Powszechnej, ale on jest juz niedostepny a naklad byl chyba b. maly, bo na rynku wtornym ciezko utrafic... Chyba, ze LeRobert produkuje cos jednojezycznego, warto sie rozjerzec. Ja w ramach zastepnika korzystam z Vocabulaire progressif du francais i do tematycznego zagladam baaardzo rzadko.
A propos słownika Skoraszewskiego: znajduje się w nim cos więcej, niż w repetorium? Bo takowe posiadam i po każdej czytance jest spory zasób słówek związanych z tematem ( chodzi mi o Vocabulaire B). Jeżeli w poszczególnych blokach słownika jest to samo, to nie ma sensu kupować...
znajduje sie duzo duzo wiecej. tez posiadam i repetyroium i slownik, i naprawde oplaca sie zakupic slownik, nawet jesli sie ma repetytorium. PS slownik ma 500 stron, repetytorium 120, wiec to mowi samo przez siebie
tylko trzeba z uważać z tym słownikiem Skoraszewskiego.Dobry jest, ale czasem są dość dziwne wyrażenia których sami Francuzi nie rozumieją... jednak jest dość dużo słówek.
A ja polecam książkę :

Leon Zaręba, Barbara Kochan
Tematyczny słownik języka francuskiego

Nieoceniony przy samodzielnej nauce.
Pomaga poszerzyć i utrwalić słownictwo, systematyzuje zdobytą wiedzę.
Zawiera:
ponad 500 słów ułożonych w 56 grupach tematycznych
ponad 140 tematów pobocznych
ponad 600 najpopularniejszych wyrażeń
około 230 pożytecznych zdań
informacje przydatne na co dzień: o kalendarzu, czasie, pozdrowieniach, liczbach, kolorach, miarach i wagach
zasady wymowy
indeks tematyczny

Zakupiłam bezpośrednio w wydawnictwie (przez poczte za pobraniem), niedrogi.

Oto strona wydawnictwa :
http://www.wydawnictwoliterackie.pl/ksiazka.php?ID=421

A poleciła mi te ksiązke koleżanka, która powiedziała, ze stale z niej korzysta, mimo, ze jest juz dosc zniszczona ;-))

Pozdrawiam
Oleszka
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Życie, praca, nauka

 »

Pomoc językowa