fonetyka francuska

Temat przeniesiony do archwium.
czesc, z jakich ksiązek uczycie sie wymowy francuskiej? Moze moglibyscie cos mi polecic? Najlepiec cos z kasetami, zebym mogla sobie posciczyc. Moze byc tez w jezyku angielskim... pozdrawiam!
Cześć!Mogę Ci polecić z tańszych pomocy naukowych ,,Kurs języka francuskiego dla początkujących''wyd.Wiedza Powszechna.Z droższych to chyba kurs francuskiego Tell me more (ale to dość duży wydatek).Mogę Ci poradzić to, że jeśli chcesz się nauczyć dobrej wymowy, powinnaś słuchać telewizji francuskiej(jeśli masz), radia (można znaleźć w internecie) lub słuchaj piosenek francuskich, mająć przed sobą ich tekst.
dzieki:-)
a powiedz mi (jesli wiesz), czy jezyk francuski jest trudny na zaawansowanym poziomie, czy tak jak w niemieckim, im dalej tym latwiej?

Pozdr.
im dalej tym łatwiej- naprawdę:) pozdrawiam i życzę powodzenia:)
Typowe książki do nauki wymowy to:
Wymowa francuska-Platkow -książka+kasety
oraz wydawnictwa francuskie:
wyd.Cle International- Phonetique progressive du francais-3 poziomy, na każdym poziomie książka z ćwiczeniami +cd,
wyd.Didier- Sons et Intonation -książka z ćwiczeniami +3 cd (od poziomu początkującego)
dziekuje wam bardzo DOBRZY ludzie!:-))
àäï
Podtrzymuję watek :-). Chciałbym nauczyć się francuskiego na własną rękę. W tym celu potrzebuje książki do fonetyki francuskiej gdzie jest wytłumaczone jak wymawiać poszczególne dźwięki (np. słynne francuskie 'r' czy wcześniej wspomniane trzy rodzaje e). Możecie mi pomóc? Co myślicie o książce Platkova? Będę wdzięczny za każde wasze rady, tylko proszę, nie próbujcie mnie zniechęcić.

A co myślicie o tej książce? Korzysta ktoś z niej? http://ksiegarnia.pwn.pl/produkt/38336/500-exercices-de-phonetique-a1a2-z-plyta-cd.html
ja korzystam z tych z Hachette, ale chyba wymowę najlepiej ćwiczyć słuchając dużo, najprzyjemniej jest oglądając filmy, albo słuchając muzyki :) znajoma nauczyla sie tak b. szybko oglądając filmy cine5.pl, streamiz.com itp. No albo tłumaczac teksty piosenek.
Klasyczne podręczniki też najczęściej mają ćwiczenia wymowy, np. seria "Connexions" i "Lalitudes". Po każdej lekcji są tam ćwiczenia na inne głoski.
Ważne, by konsekwentnie odsłuchiwać nagrań towarzyszących książce, nawet wielokrotnie, zatrzymywać sobie nagranie i powtarzać.
Connexions są do znalezienia na Chomiku, wraz z nagraniami.
Temat przeniesiony do archwium.