Nauka od podstaw.

Temat przeniesiony do archwium.
Hej!
Zawsze chciałem sie nauczyc francuskiego. Jak na razie nie umiem kompletnie nic. Jak myslicie ile czasu zajela by mi nauka do poziomu certyfikatu DELF drugiego stopnia. I czy jezyk francuski jest trudny. Jakie ksiazki polecacie? Do tej pory ucze sie niemieckiego i angielskiego. Prosze o odpowiedzi.

pozdrawiam :)
ja polecam Campusa :) po 1 części - poziom DELF 1 a po 2 - DELF 2.
a co do języka. to najprostszy nie jest ale za to jaki fajny;P
no a ile czasu zajełoby Ci przygotowanie do egzaminu to zależy od Ciebie no i od tego jak często będziesz się uczyć;)
ewentualnie jak chcesz chodzic na jakis kurs to ciekawa ksiazka to "Champion". Sam francuski nie jest taki trudny, jasne ze zalezy to od Twojej checi do nauki. Poczatkowo trudno sie pisze (jak zaczynalem sie uczyc to wydawalo mi sie ze zapisuje kilka linijek a czytam ledwie pare slow). Ale mowi sie stosunkowo latwo. Poza tym jest sporo analogicznych do polskiego zawilosci gramatycznych, wiec calkiem latwo to wszystko "wchodzi".

pozdrawiam
Hej!
Dziekuje za odpowiedzi. Czy moglibyscie mi napisac jakiego wydawnictwa sa te podreczniki? I czy moga one sluzyc do samodzielnej nauki? Chcialbym kupic sobie jakis podrecznik z plyta CD lub kaseta.

Mam jeszcze jedno pytanie :) Dlaczego uczycie sie francuskiego, kiedy zaczeliscie i jak wam idzie? I czy byliscie moze we Francji? Ja po wakacjach w Paryzu nabralem ogromnej ochoty aby poznac ten jezyk. Jest on calkiem inny od np niemieckiego ktorego ucze sie od podstawowki. Zaluje ze nie byl to francuski ;)

Aha, a moze jednak hiszpanski, tez ładny ;)

pozdrawiam :)
No więc może ja wcisnę swoje parę groszy...? Języka uczę się już 5 lat, i przez pierwszy rok robiłam wszytsko, żeby tylko nie pójść na kurs:) Nie rozumiałam nic, co mówiła do mnie moja lektorka! Wręcz znienawidziłam ten język. Stosunek zmieniłam, kiedy po roku nauki pojechałam na wakacje do Marsylii. Wtedy zrozumiałam swój błąd i postanowiłam nadrobic swoje zaległości:) Jeśli będziesz uczył się systematycznie, uczył się wierszy i piosenek na pamieć, sporo czytał, to z pewnością uda ci się zdać DALF po 3 latach:) Nie radzę jednak uczyć sie tego języka samodzielnie, bo możesz sobie narobić więcej szkody niż pożytku. Pozdrawiam!
A co myslicie o programie Reflex Francais wydawnictwa YDP?
Ja uczę się obowiązkowo w szkole ale także chętnie:) kocham języki a szczególnie francuski, we Francji nie byłam ale jestem pewna że będę a chciałabym tam zamieszkać a dokładniej to właśnie w Paryżu:)
Prosze o odpowiedz :)
Właśnie korzystam z Reflex Francais.Trochę infantylny ale na początek całkiem znośny,można się osłuchać z językiem.
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa

 »

Pomoc językowa - tłumaczenia