Nietypowa prośba...

Temat przeniesiony do archwium.
Mam do Was nietypową prośbę... Oglądałem ostatnio Romeo i Juliette Presgurvica i nie daje mi spokoju jedna rzecz...
W pewnym momencie książe mów: je vous ordonne de cesser ces querelles qui m'empoisonnent et vous tueront. La ???? qu'on se batte pour elle... (ok. 7 min 20 sek)
Jeśli ktoś miałby gdzieś w pobliżu ten musical i chciałoby mu sie zajrzeći pomóc w roszyfrowaniu tajemniczego słowa to bede wdzieczny.
może la personne... na to mi wygląda :)
Blanche Noire, czy mogłabyś sprawdzic moje wypracowanie o mieszkaniu? Proszę Cię, wejdz w "Pomoc jezykowa" i "prosze o sprawdzenie" Wczoraj doszlo do nieporozumienia z tym, ze niby chcialem przetluamczenie zdan z mojego wypracowania. Otóż nie, Victoria (czy jak jej tam) sie pomyliła, a mi chodziło o przetlumaczenie na francuski paru fraz...W Tobie moja jedyna nadzieja, proszę o sprawdzenie!
Grzelek ja sie chyba nie nadaje bo sama robie mnóstwo błędów
A tak na marginesie, to przed chwila napisalem od nowa cale wypracowanie i wydaje mi sie, ze wyszlo troche lepiej. Ale i tak proszę Cię, byś sprawdziła mi tamto wypracowanie, bo kilka zdań z tamtąd wziąłem :) Bardzo proszę ;*
Blanche Noire, dzięki za odpowiedź, ale słówko la personne na pewno nie pokrywa się z tym co on mówi, poza tym nie pasuje do kontekstu :)
Ale dzięki za szczere chęci... :P
To ja załatwie od któreś francuskiej znajomej- fanki...transkrypcje! :D
mam transkrypcje tego fragmentu...w sumie to dostałam cały musical :P


Le Prince :

Gens de Vérone ! Gens de Vérone ! Gens de Vérone !
Je vous préviens, non ! Je vous ordonne !
De cesser ces querelles qui nous empoisonnent et vous tueront !

La paix seule vaut qu’on se batte pour elle.
Vous, Montaigu !
Et vous, Capulet !

Si vous troublez encore nos rues
Vous paierez de vos vies à gâcher la mienne !

Je vous le dis une dernière fois
Ne comptez plus sur mon pardon…

Toi Mercutio !
Dzięki Ci bardzo ;) Później usłyszałem, że mówi o pokoju, ale dzięki za trud. A masz może tą transkrypcje na kompie? Jeśli tak to czy mogłabyś mi przesłać na [email]

Jeszcze raz dzięki za trud.. :*
chyba masz pełną skrzynke bo mi zwróciło .. :/
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa - Sprawdzenie

 »

Nauka języka