wymowa

Temat przeniesiony do archwium.
Witam ,chciałbym prosić o wyjaśnienie zasad wymowy zdań we francuskim.Proszę napiszcie polską wymowe np Il en à parlé , je m'en occupe, j'en ai quatre.Z góry bardzo dziękuję pozdrawiam
a moze mi powiesz jak na klawiaturze komputera mozna napisac transkrypcje fonetyczna???...:)
Mam gramatykę Bescherella i jest tam omówiona wymowa pojedyńczych słów, ale nie wiem jak jest ze zdaniami. np il en à parlé(ilą a parle, czy ilą_naparle)Przepraszam , wiem że jest to trudne, może jednak ktoś może mi pomóc
Zdobadz jakas lepsza gramatyke i tam znajdziesz zasady wymowy.
To o czym mòwisz nazywa sie "liaison obligatoire", czyli obowiazkowe laczenie slòw w wymowie, tak, ze ma sie wrazenie, jakby slowa laczyly sie plynnie ze soba, tworzac jedno wielkie slowo. W przykladzie, ktory przytaczasz "N" slychac bardzo wyraznie, i tak wlasnie ma byc! ;)
Dzięki a może ty jakąś polecasz , bardzo mi na tym zależy bo narazie uczę sie sam Pozdrawiam
Zlituje sie :P Mniej wiecej tak sie to czyta: "il ąna parle, ży mąnokyp, żąne katr". To Y w wyrazie 'mąnokyp' czyta sie jak niemieckie o z kropkami, wiesz o co chodzi, cos miedzy U a Y, nie wiem jak inaczej to wytlumaczyc, ale na stronie http://phonetique.free.fr/indexphonvoy.htm wejdziesz na présentation des voyelles, i tak jest pokazane jak sie czyta poszczególne literki. Ten dzwiek o ktory mi chodzi zapisywany jest jako: y i podany jest na przykladzie slowa lune. pozdrawiam, mam nadzieje, ze choc troche pomoglem :)
Wiec jednak mozna to wyjasnic! Bravo escargot!!!
Krzych7 zycze powodzenia!
Pozdrawiam obu!! :)
Dzięki za pomoc znam nieżle niemiecki teraz bardo chce francuski poznać Pozdrawiam
Masz racje Krzych, francuski to naprawde piekny jezyk.I nie wahaj sie pytac o cokolwiek, w mare mozliwosci, posluze rada zawsze! :)
Barbarait możezz mi podac adres swojej skrzynki to pomoge ci znależc leglana prace na wakacje?
:D [email]
sans paroles...:)))
W tej książce: http://www.bookcity.pl/index.html?pid=5880 znajdziesz ponad 20 stron na temat wymowy francuskiej: francuskie znaki fonetyczne, ich obszerne wyjaśnienia, przykłady, objaśnienia jak układać język, usta... są także pomocne rysunki. Ten rozdział trzeba przeczytać z 5 razy (bo to cholernie trudne do opanowania i zrozumienia), polecam wszystkim uczącym się od podstaw. Ja zaczynałem z tą książką rok temu, dziś mam bardzo dobry akcent francuski, a także i poziom (ale to już raczej nie zasługa tej książki).

Pozdrawiam
Marcin
W tej książce: http://www.bookcity.pl/index.html?pid=5880 znajdziesz ponad 20 stron na temat wymowy francuskiej: francuskie znaki fonetyczne, ich obszerne wyjaśnienia, przykłady, objaśnienia jak układać język, usta... są także pomocne rysunki. Ten rozdział trzeba przeczytać z 5 razy (bo to cholernie trudne do opanowania i zrozumienia), polecam wszystkim uczącym się od podstaw. Ja zaczynałem z tą książką rok temu, dziś mam bardzo dobry akcent francuski, a także i poziom (ale to już raczej nie zasługa tej książki).

Pozdrawiam
Marcin
Może i ta książka jest dobra, ale niestety nie ma do niej nagrań. A nie wiem jak Ty, ale ja potrafie zrozumieć jak coś się wymawia tylko kiedy to usłysze - inaczej sam opis tego, jak ułożyć usta nic nie daje. Naprawde z samej książki trudno jest się nauczyć wymowy - zwłaszcza tej francuskiej
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa

 »

Studia językowe