DELF B2

Temat przeniesiony do archwium.
Witam :) Czy polecacie jakies ksiazki do nauki do DELF B2 ?? Albo macie jakies testy lub strone z nimi?? Chce zdawac w czerwcu, ale przydalyby sie jakies materialy :( Pozdrawiam, merci d'avance :)
Witam ;-)
Albo Didier albo Cle (podobne książki)

1) Réussir le Delf niveau B2 du Cadre européen commun de référence + CD audio B.Dupoux, A.-M.Havard, M.Martial, M.Weeger 2006 Didier
Podręcznik przygotowujący do nowej formuły egzaminu DELF B2 zaopatrzony w płytę CD audio z materiałem do odsłuchu do ćwiczeń (w ksiegarni Edukator koszt 53 zł)

2) DELF B2 200 activités + 1CD audio + corrigés A. Bloomfield, A. Mubanga Beya
2006 CLE International

Adres do testów był juz wklejany wuelokrotnie, wrzucam Ci :
http://www.ciep.fr/delfdalf/sujet.php

Pozdrawiam
Ola
Podręcznik przygotowujący do nowej formuły egzaminu DELF B2. Do książki dołączone są rozwiązania oraz płyta CD audio. (w ksiegarni Edukator koszt 52 zł)


cena: 52 zł
To co mi sie "przeniosło" pod podpis to oczywiscie opis do 2giej ksiazki ;-)
Dzieki wielkie za odpowiedz :) chyba wybiore ta druga ksiazke :) dzieki jeszcze raz i pozdrawiam :):)
Nie ma za co ;-))
Oglądałam obie i są podobnie wydane, a zawieraja te 4 cześci z których składa się egzamin.
A jak tam po konwersacjach z Francuską jesteś zadowolony ? (jeśli można wiedzieć ...;-)

Pozdrawiam
Ola
Mam pytanie
jestem strasznie ciemna!
ale to strasznie!!!
Ucze sie francuskiego w skzole i zaczyna mnie to ciekawic, dostaje od pani kserowki na zadanie bo twierdzi ze zdolna jestem :P
ja tak nie wuazżam no ale...
Na kserowkach pisze DELF A2
mam pytanie co to jest? xDD
czesc ;-)
Delf : Diplôme d'études en langue française

Czym jest egzamin DELF?
DELF jest uznawanym na całym świecie dyplomem z języka francuskiego i świadczy (w zależności od zdanego poziomu) o dobrej podstawowej lub ogólnej znajomości języka francuskiego.
DELF jest dyplomem ważnym bezterminowo i można go zdawać na całym świecie.
Przygotowanie do egzaminu DELF odbywa się od pierwszych godzin nauczania języka francuskiego.
DELF B2 jest uznawanym egzaminem z języka francuskiego przez MEN.
Kiedy odbywa się DELF?
W Polsce są dwie sesje egzaminu DELF: w lutym i w czerwcu.

Z czego składa się egzamin DELF?
Nowy egzamin DELF został wprowadzony od września 2005 roku.
W celu ujednolicenia nauczania języków obcych i oceniania stopnia ich opanowania Ministerstwo Edukacji Narodowej Francji poleciło Komisji Narodowej zajmującej się DELF i DALF przy CIEP dostosowanie tego egzaminu, zgodnie z zaleceniami Rady Europy, do wymagań Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego.
Egzamin DELF jest więc egzaminem czteroczęściowym dostosowanym do wymagań Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego i odpowiada jego czterem pierwszym poziomom.
Pierwszy egzamin nosi nazwę „A1”,
drugi egzamin to „A2”,
trzeci to „B1”,
czwarty to „B2”.
Każdy egzamin składa się z następujących części: rozumienia ze słuchu i rozumienia tekstu czytanego oraz pisania i mówienia jak również interakcji i mediacji.
Trzy pierwsze części egzaminu są zbiorowe, czwarta natomiast indywidualna.
Egzaminy nie są powiązane ze sobą i każdy z nich można zdawać w dowolnym terminie, w czasie jednej lub wielu sesji.

Pozdrawiam
Ola
Temat przeniesiony do archwium.

 »

Pomoc językowa - tłumaczenia