Wiem, że to było, lecz teraz inaczej ;))

Temat przeniesiony do archwium.
Witam.
Francuskiego uczę się w szkole od 2 lat, lecz bardzo średnio mi to idzie nadal mam same złe oceny, które (w tym przypadku tak :/) odzwierciedlają mą jakże wielką wiedzę z zakresu tegóż języka ;). Ostatnio postanowiłem, że chcę się nauczyć języka francuskiego dla siebie (mam takie jedno osobiste marzenie z tym związane). Kupiłem zatem sobie kurs wyd. Edgard, lecz gdy załączyłem go w domu okazało się, że to audio-kurs (nie widziałem tego wcześniej :/) i średnio mi to pasuje (choć zacznę to robić w końcu nie można stracić tego 20zł). Poszperałem trochę po forum i dowiedziałem się, że program który chciałem zakupić tj. Profesor Pierre jest serio w porządku jeśli chodzi o słownictwo, więc zapewne za jakiś czas go kupię. Jednakże moje pytanie jest bardziej o gramatykę. Znalazłem również na forum informację, iż książka "Nouvelle Grammaire Du Français Cours De Civilisation Française De La Sorbonne" jest bardzo dobra i jest tam wszystko (a na tym mi zależy by wszystko znajdywało się w jednotomowym wydawnictwie), jednakże gdzie indziej przeczytałem informację, że jest to książka "do po dwóch latach nauki" teoretycznie mam tak jakby dwa lata (druga lo jestem), lecz praktycznie wygląda to u mnie na przedszkole, więc nie wiem co robić. Jeśli ktoś byłby miły mi doradzić byłbym naprawdę wdzięczny :)

PS. wybaczcie takiego długiego posta xD
Jezeli chodzi o gramatyke to na tym poziomie polecam ci 2 ksiazki:
1)Gramatyka francuska dla młodzieży
Grażyna Migdalska
wydawnictwo: Wydawnictwo Szkolne PWN
2)Repetytorium z gramatyki języka francuskiego
Krystyna Stawińska
wydawnictwo: Wiedza Powszechna
Obie w prosty i przystepny sposob wyjasniaja najwazniejsze zagadnienia z gramatyki francuskiej.Dodatkowo pierwsza z nich zawiera cwiczenia z kluczem odpowiedzi.
>Jezeli chodzi o gramatyke to na tym poziomie polecam ci 2 ksiazki:
>1)Gramatyka francuska dla młodzieży
>Grażyna Migdalska
>wydawnictwo: Wydawnictwo Szkolne PWN

moje doświadczenia z tą książką (i tą autorką zresztą, bo stworzyła też zupełnie beznadziejne słowniki) są hmm... nieco inne. kupiłam ją sobie mniej więcej po roku nauki i posłużyła mi najwyżej dwa miesiące. jest to dość bezmyślnie zrobione tłumaczenie francuskiej gramatyki dla młodzieży, takiej chyba z jakiej francuskie uczą się dzieci w szkole - kobieta wyjaśnia, że zdanie oznajmujące kończy się kropką, a pytające znakiem zapytania, albo jak nazywają się poszczególne części zdania (po co to początkującym?!), a naprawdę ważne zagadnienia, które mogą interesować Polaka uczącego się francuskiego, zazwyczaj pomija.

osobiście mogłabym Ci polecić "Grammaire progressive du francais" wyd. CLE, z tym że znam tylko poziom zaawansowany (na okładce piszą, że przeznaczony dla tych, którzy mają za sobą ok. 250h kursu), no i jest po francusku :)
hm no to mam wątpliwości do do pani Migdalskiej ;) Jeśli chodzi o drugą książkę, którą polecasz tj. "Grammaire progressive du français" to jest ona podzielona na poziomy? (takie znalazłem poprzez znaną wszystkim wyszukiwarkę) Mówisz, że jest po francusku, czy to nie będzie zbyt wielki problem?
Oczywiscie, ze ta ksiazka jest podzielona na poziomy. Jest jeszcze poczatkujacy i zaawansowany.
Jest tam duzo zadan dotyczacych kazdego zagadneinia gramatycznego, dzieki czemu uczysz sie automatycznie pisac bez bledow ;p
Oczywiscie, zakup rowniez klucz odpowiedzi do tego, poniewaz jest bardzo wazny.
naprawdę sądzicie, że to nie będzie zniechęcać?:( boję się książki w całości po francusku, szczególnie z tego powodu, że mój zasób słów jest bardzo nikły (kojarzą mi się pojedyncze słowa ech)
A może zanim się zdecydujesz podejdz do księgarni językowej np.
1)English Unlimited
2)Polanglo
albo jakiejakolwiem inna księgarnia językowa (maja tam tez książki do francuskiego, niemieckiego czy hiszpańskiego)
I obejrzyj sobie te pozycje najlepiej poziom poczatkujący i średniozaawansowany. Poczytaj zadania, polecenia, poziom trudności itd. Wtedy faktycznie stwierdzisz czy Ci cos to da ;-)

Pozdrawiam
Ola
A na zachętę do nauki dam Ci fajny adres, abyś sobie pobrał(a) coś co Cię zainteresuje : http://chomikuj.pl/Chomik.aspx?id=materialy_francais

Miłego dnia
Ola
Dzięki za linka :) Jeśli ta gramatyka, która się tam znajduje (ta w *doc i odpowiedziami w *pdf) to jest ta, to bardzo fajnie, gdyż nawet mi pasuje :) Przeglądając to stwierdziłem, iż lepiej zakupić taką całą po francusku, bo zapewne więcej się przez to nauczę. Btw. czy ktoś może polecić jakąś dobrą księgarnię językową w Katowicach? Do Katowic mi najbliżej ;). Pozdrawiam serdecznie, Marcin.
Też uważam, że książki francuskojęzyczne więcej nauczą. Ja jestem z Gdańska i mimo, że mam tu na miejscu księgarnie językowe, to często zamawiam z Edukatora (http://www.edukator.cc.pl) księgarni z Krakowa. Mają ogromny wybór książek. Na stronie możesz sobie pooglądać i poczytać o danych książkach, a wyobraź sobie ze opłaca mi sie zamówić, bo wychodzi taniej z przesyłką niz tu na miejscu ;-)
No chyba, że masz księgarnie "pod nosem" a róznica w cenie nie bedzie wielka.

Pozdrawiam
Ola

Z Katowic znalazłam 1dną : Szawal sieć księgarni językowych Katowice ul. Teatralna 14
Ok dzięki bardzo za linka zapewne się przyda :) teraz tylko nazbierać trochę kasy ;P pozdrawiam serdecznie!
Witajcie! to znowu ja :) postanowiłem nie zakładać nowego tematu, więc kontynuuję ten. Książkę "Grammaire progressive du francais" już zakupiłem i jestem z niej bardzo zadowolony :) jednakże, nie wiem czy po przerobieniu tej książki, będę to wszystko pamiętał i umiał stosować... Czy możecie polecić jakąś książkę-ćwiczenia uzupełniające czy coś w tym stylu (o ile są potrzebne w ogóle)? Znalazłem właśnie na edukator.cc.pl dużo książek do A1, więc może coś z tego bym kupił, jak myślicie? Przepraszam bardzo za to jeśli moje pytanie się powtórzy, jednakże przeglądam to forum praktycznie codziennie i nie znalazłem odpowiedzi na swoje pytanie ech.. Jeszcze jedno przy okazji się zrodziło: czy znacie może jakiś dobry francuski słownik taki jak Oxford Wordpower? Pozdrawiam serdecznie!
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa - Sprawdzenie

 »

Życie, praca, nauka