Nauka francuskiego we własnym zakresie.

Temat przeniesiony do archwium.
Chciałabym zacząć uczyć się języka francuskiego, problem jednak w tym, że musiałabym to robić we własnym zakresie. W szkole nie uczę się tego przedmiotu, a na prywatne lekcje nie mam funduszy. Jak uważacie: Czy mam szansę nauczyć się francuskiego bez pomocy innych osób, bez osobistego kontaktu z nauczycielami? A może jest to nierealne. Zaopatrzyłam się w wiele pomocy naukowych, mniej i bardziej potrzebnych, przeszukałam częściowo to forum, znalazłam wiele interesujących i przydatnych stron internetowych. Nadal jednak waham się czy jestem w stanie nauczyć się francuskiego. Przez 2 lata uczyłam się łaciny i sprawiła mi ona wiele przyjemności, a jej nauka szła mi naprawdę dobrze. Czy może mi to pomóc w jakiś sposób we francuskim, czy raczej będzie zawadzać? Przyznam, że bardzo lubię Francję, ich kulturę, mentalność. Nigdy tam nie byłam, ale na samo wspomnienie tego kraju ogarnia mnie ogromna fascynacja, więc chęci do nauki mi nie brakuje. A co Wy myślicie, jestem w stanie nauczyć się języka francuskiego? Macie jakieś wskazówki: na co zwrócić szczególną uwagę, poświecić więcej czasu a czym się nie zrażać? Proszę o rady. Dziękuję!
Wiesz myślę, że nie ma się nad czym zastanawiać. Jeśli masz dużo samozaparcia i pracowitości w sobie, to wszystko jest możliwe, tylko naprawdę trzeba się wziąźć do roboty, bo francuski nie jest łatwym językiem do opanowania. Pierwszy krok już wykonałaś choćby przeszukując to forum, teraz potrzeba systematycznej pracy. W razie problemów wiele osób udzielających się tutaj na pewno chętnie Ci pomoże ;)
Myslę, że jesteś sama w stanie opanować gramatykę czy słownictwo, nawet pisanie, ale nic nie zastąpi kontaktu z kimś, kto mówi w tym języku i z kim można zwyczajnie pogadać. Może w zamian za francuski mogłabyś kogoś znającego ten język uczyć np polskiego albo angielskiego, jeśli znasz? Możliwości jest wiele, tylko trzeba szukać, zawsze też możesz choćby z minimalną znajomością języka wyjechać jako au-pair, choć może być cięzko na początku. W każdym razie nie zrażaj się, tylko bierz się do pracy ;) ja trzymam za Ciebie mocno kciuki ;)
Pozdrawiam

« 

Ici on parle français

 »

Życie, praca, nauka