Jak? :)

Temat przeniesiony do archwium
Hej mam pytanie, jak wy się uczycie wymawiać zdania, wyrazy? :)
Bo wiadomo j. francuski ma taki charakterystyczny język, i chyba dość trudno się g o da nauczyć... jak wy sobie z tym radzicie? :)
Słucham dużo francuskich piosenek, otwieram w internecie tekst i śpiewam. Na początku wychodziło kalecznie, ale teraz już coraz lepiej ;-)
piosenki są najlepsze. ale trzeba słuchac. no i gdzies sie uczyc z nauczycielem. to jest najlepsze.
Tak jak także polecam piosenki, bo o nich zaczynałem i na początku wychodzi to różnie, bo to zależy także od samego rodzaju piosenek, ale później nabiera się wprawy no i czytać dużo dialogów, tekstów po francusku, gdy się już opanuje podstawowe zasady wymowy. pozdrawiam
Co do piosenek, owszem są bardzo pomocne, tylko trzeba uważać na "e". W piosenkach bardzo często ostatnie "E" jest wymawiane, aby zachować rytm.
Moim zdaniem to najlepiej na samym początku nauki poznać zasady wymowy, poćwiczyć na jakiś prostych dialogach czy tekstach, a potem idzie juz coraz lepiej. Owszem, piosenki są pomocne ale dla trochę bardziej zaawansowanych, często jest używany slang i masa skrótów które mogą zniechęcać :D Avant tout, nauczyciel jest niezbędny :) I to taki, który mówi jak rodowity francuz.
Temat przeniesiony do archwium

« 

Brak wkładu własnego

 »

Pomoc językowa - Sprawdzenie