Jak? :)

Temat przeniesiony do archwium.
Hej mam pytanie. :)
Wprawdzie dopiero od paru miesięcy uczę się francuskiego jednakże dobrze mi idzie i chciałabym się Was zapytać, co zrobić, by słówka bardziej wchodził do głowy? ;>
Bo chciałabym się jak najwięcej słówek nauczyć, ale bardzo trudno mi to wychodzi, nie wiem jak się uczyć, by dobrze zapamiętać...
Macie jakieś pomysły?:)
- przyklejaj sobie karteczki samoprzylepne do rzeczy w domu np. na lustrze "le miroir", na ubikacji "cuvettes des WC" itp itd

- czytaj teksty o ciekawej tematyce dla Ciebie, wybieraj słownictwo Ci nie znane, postaraj się odgadnąć jego znaczenie najpierw z kontekstu, jeśli nie da rady to sprawdź znaczenie w słowniku francusko-francuskim ( jeśli nie masz to w Internecie znajdziesz na pewno ) i układaj z tymi słówkami zdania.

- dobrze jest korespondować z osobą, która posługuje sie biegle tym językiem

- oglądaj filmy i emisje po francusku jeśli masz taką możliwość

- "słówko na dzisiaj" - przed pójściem spać każdego wieczoru otwieraj słownik na chybił trafił i naucz się jednego słówka, postaraj się je zapamiętać i spróbój ułożyć z nim jedno lub dwa zdania, w myślach oczywiście.

Sposobów na naukę jest tysiące ale najważniejsza jest chęć a Ty ją masz wiec to bardzo dużo. Życzę powodzenia !
Tak, "otaczaj" się tym językiem, niech wszystko wokół Ciebie będzie en français:)) Dobrze by było, jakbyś zaopatrzyła się właśnie w słownik francusko-francuski, lepiej jest się uczyć, co dane słowo oznacza, poznając od razu jego francuski synonim, wyjaśnienie, niż żeby to było po polsku, tak szybciej się nauczysz:)
No i j.w-korespondowanie po francusku, oglądanie filmów czy czytanie książek/gazet w tym języku, karteczki też są niegłupie, ja pamiętam, że na początku nauki francuskiego tak uczyłam się odmian czasowników i ich participes passés;)
Ze słowników fr-fr świetny jest Le Robert, a z książek to gorąco polecam "Le Petit Nicolas", wszystkie tomy:D

« 

Pomoc językowa

 »

Pomoc językowa - Sprawdzenie