Metoda do nauki francuskiego.

Temat przeniesiony do archwium.
Witam!

Ostatnio zastanawiałam się nad nową metodą nauki francuskiego. Dodam, że jest to mój kompletny początek, jeśli chodzi o ten język i do nauki używam samouczka PONSa "Ekspresowy kurs dla początkujących". Przy okazji oglądam filmy francuskie z napisami polskimi, żeby się osłuchać z językiem :]

W chwili obecnej mój poziom to podstawa podstawy, ale szybko łapię słownictwo i gramatykę, i jestem już w stanie sknocić jakieś tam łatwe zdanka.

Chciałabym, żeby moja nauka stała się jeszcze bardziej ekspresowa, dlatego myślałam o tym, żeby pisać wypracowania na jakieś łatwe tematy, np. związane z tematyką przerabianego aktualnie działu. Oczywiście byłoby to pisanie prac ze słownikiem i repetytorium, a potem oddawane do sprawdzenia, np. tutaj, na tym forum :] Żeby poćwiczyć wymowę i czytanie, uprzednio sprawdzony tekst z poprawionymi błędami, planowałam przepuszczać przez jakiegoś speakera z internetu i wraz z nim uczyć się go czytać.

Zastanawiałam się też nad tłumaczeniem jakiegoś tekstu z polskiego na francuski, oczywiście ze słownikiem i repetytorium, ale nie wiem co byłoby lepsze - pisanie czy tłumaczenie?

I czy w ogóle dobrze kombinuję? :]

PS. A co jeśli chodzi o naukę dwóch języków na raz - chodzi mi tutaj o połączenie francuski-niemiecki?
M'kay, czyli chyba dobrze kombinuję...
Przepraszam za utworzenie podobnego tematu :]
Pozdrawiam

« 

Pomoc językowa - tłumaczenia