Jak nauczyć się odmiany - aller, venir, vouloir...

Temat przeniesiony do archwium.
Macie jakiś sposób na nauczenie się odmiany takich czasowników jak aller, vouloir, voir, venir...

vis
vais
vois
veux
viens

vais
vas
veux
vis
viens

vient
vent
vit
voit
va
...

Mylą mi się. Ale chyba nie ma innej metody jak nauczyć się tego na pamięć...

m
moze pomóż sobie poprzez układanie zdań z tymi czasownikami?
Albo zacznij od ułożenia tych odmian w poprawnej kolejności, bo to masz nieźle pomieszane O_o
Aha, ok, teraz widzę, że masz to poukładane osobami. Ale myślę, że lepiej się nauczyć pełnej odmiany jednego czasownika, potem następnego itd., a nie wszystkie formy naraz, no i warto właśnie znaleźć albo ułożyć sobie jakiś proste przykładowe zdania, które potem będą ci same do głowy wpadały i już będziesz wiedziała jaka forma :) pozdrawiam i powodzenia
przepraszam - będziesz wiedział :D i nie 'jakiś', tylko 'jakieś'... matko, co się ze mną dzieje przed tą sesją ;P
Na początku jest ciężko to zapamiętać, ale z czasem będzie to automatyczne ;)
I nie rób takiego czegoś jak powyżej, bo to jeszcze gorzej wprowadza chaos.

Skup się na jednym czasowniku. Poćwicz go kilka dni w zdaniach i przejdź do następnego.
Ja tam bym chciał wszystko od razu ;)

Na poważnie. Z praktyki wiem, że lepiej wychodzi mi uczenie się na przykładach albo na kontrastach (tak jak np. przymiotniki przeciwstawne).

Chcąc to pokazać obrazowo, muszę mieć zakotwiczone w wyobraźni miejsce danego wyrazu względem innych. Na zasadzie kontrastu, albo nawet siatki połączeń prościej jest mi się nauczyć i zapamiętać. Po prostu.

Gdyby ktoś miał jeszcze jakieś pomysły, chętnie posłucham :)

Anitee,
m
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Brak wkładu własnego