czułe słówka ;)

Temat przeniesiony do archwium.
Witam,
Poznałam na wakacjach przemiłego Francuza, teraz piszemy do siebie smsy i maile. Komunikujemy się po angielsku, ale on uwielbia kiedy mówię po francusku (jestem beznadziejna, ale on twierdzi, ze to słodkie ;)) dlatego chciałabym nauczyć się parę prostych zwrotów, które można stosować w języku francuskim zwracając się do drogiej osoby. Mam na myśli np: kochanie, słońce, mogą być też jakieś dowcipne, albo typowo francuskie, jakieś zdania typu: czy dobrze spałeś? jak minął dzień? miłego dnia... Najróżniejsze zwroty wyrażające sympatię ;)) To dla mnie bardzo ważne, z góry dziękuję
mon petit soleil - moje słoneczko
tu as bien dormi - dobrze spałeś
mon tresor -mój skarb
cheri - kochanie
cheri d'amour - kochanie bardziej "słodko"
comment tu as passe ta journee?
Jeśli chcesz wiedzieć więcej napisz do mnie [email] lub 1[tel]gg
moje szczeście mieszka we Francji więc.... służę pomocą
Facet ma z ciebie polewke, a ty sie podniecasz. Chcesz pisac do poznanego na wakacjach faceta "kochanie"? Ile ty masz lat?
myślę, że to akurat jest moja prywatna sprawa.
dziękuję bardzo ;)
a jak można powiedzieć tak miło: Leniuszku, leniuchu, śpiochu?
Cieszy go, że się staram. Ja także lubię kiedy próbuje mówić/pisać do mnie po polsku, chociaż początkowo średnio mu to wychodziło, stara się i jest coraz lepiej ;)
hej! też w tym roku poznałam fajnego francuza z ktorym piszemy :)
mozesz mu pisac :

mon coeur - moje serce
mon amour - moja miość
mon cheri- kochanie
bebe (bb)- dziecinko
dormeur to jest własnie śpioch :)
mlodosc musi sie wyszumiec!
ahaha, dziękuję bardzo. No, to nie jestem jedyna, jak Wam się układa?
a dobrze :p piszemy ze soba czesto na msn messenger nawet mnie zaprosił do siebie na przyszłe wakacje do nicei ale jeszcze nie wiem jak to bedzie :p a u was ?
całkiem nieźle, za miesiąc chyba mnie odwiedzi tutaj, cieszę się, dzięki niemu wróciłam do nauki francuskiego, może tym razem na dłużej :)
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa - tłumaczenia

 »

Studia językowe