Nauka poprawnej wymowy

Temat przeniesiony do archwium
Zaczynam się uczyć francuskiego od zera. Biorąc pod uwagę moje wcześniejsze doświadczenia z angielskim, gdzie nabrane w początkowym okresie nauki złe nawyki w wymowie wymagały później sporego wysiłku i czasu żeby je zmienić - planuję tym razem zacząć jak najlepiej. Mam zamiar najpierw nauczyć się w miare płynnie czytać i wymawiać. Tak żebym podczas np przerabiania później podręcznika wymawiał wyrazy odrazu poprawnie (w myślach i na głos) i nie utrwalał złych nawyków. Za gramatykę i słówka wezmę się później.
Co myślicie o takim podejściu? Jak najlepiej to ugryźć? Jakby ktoś znał książkę/stronę z transkrypcjami typu:

entrechat ; ątresza
épaulement ; epolemą
grand fouetté ; grą fuete
pas de ciseaux ; pa dy sizo

itd to było by fajnie. Jako że jestem całekiem świeży to myślę że takie podejście będzie ok na początek. Innym sposobem może być też chyba ćwiczenie wymowy za pomoca IPA, ale wątpię że samemu podołam w odpowiedni sposób to rozszyfrować.

Wszelkie sugestie mile widziane :)
edytowany przez flamast: 22 gru 2011
http://www2.research.att.com/~ttsweb/tts/demo.php
Nie. Nie. I jeszcze raz nie. Żadnych takich transkrypcji. One nigdy dobrze nie oddadzą, jak poprawnie wymawiać dane słowo. Proponuję http://www.etudes-litteraires.com/api.php - alfabet fonetyczny, pierwsza kolumna to wszystkie francuskie samogłoski (razem 19, w tym 4 nosowe), nauczysz się ich wymowy i potem pójdzie już z górki. Polecam tę stronę: http://phonetique.free.fr/alpha.htm
Jeszcze ta: http://www.francaisfacile.com/audrey.php i trzeba kliknąć 'afficher audrey'
Wpisujesz zdanie lub wyraz w dowolnym języku, wybierasz dany język i lektora, który ma to przeczytać. Mnie osobiście najbardziej podoba mi się głos 'Bernard' i 'Thomas'.
To prawda jak się zacznie pisać fonetycznie, to potem trudniej w ogóle pisać po francusku. Lepiej się nauczyć jak się wymawia.

« 

Brak wkładu własnego

 »

Ici on parle français