Jak daleko zajdę?

Temat przeniesiony do archwium.
Witam. Chciałabym zacząć naukę francuskiego. Mam już nawet upatrzone książki. Będą to ćwiczenia i podręcznik (takie jak do szkoły) i jakiś kurs z wydawnictwa Edgard (który najlepszy w osobnym wątku). Moje pytanie: Czy z takimi kursami jestem w stanie się tego języka (chociaż w komunikatywnym) nauczyć? Jeśli chodzi o wymowę, mogę wspomóc się internetem, bądź mamą, która francuskiego uczyła się 3 lata.
P.S. Zależy mi na samodzielnej nauce, szkoła językowa odpada (zbyt duże koszty, dojazd-w moim mieście ze szkołą językową mam niemiłe wspomnienia)
A nie lepiej uczyć się języka naturalnie? Same książki nie nauczą Cię języka, nauczą cię gramatyki, "suchych słówek" ale mówić cię nie nauczą. nie musisz kupować żadnych książek, chodzić na kursy, bo możesz się francuskiego nauczyć kompletnie za darmo, wykorzystując przeróżne mnemotechniki, metody i paradygmaty metody naukowej (czyli strategie nauki dostosowane do Ciebie, twojego czasu itp.) Jeśli interesują cię takie metody i inne wskazówki zapraszam do mojego bloga ;)

http://effectivelanguagelearning.blogspot.com/

Napisałaś, że Twoja mama uczyła się francuskiego aż 3 lata, może Ci to bardzo przyspieszyć naukę, po prostu możesz codziennie ze swoją mamą rozmawiać po francusku (nawet jak jesteś na etapie bardzo podstawowym) Naukę języka powinno się właśnie zaczynać od słuchania i mówienia (a przypomnij sobie jak się nauczyłaś polskiego ;) ) Założę się, że kiedy się naszego ojczystego języka uczyłaś, nikt Ci nie tłumaczył jak tworzyć stronę bierną czasu przeszłego, jak deklinować rzeczowniki itp. ;)