Króciutki opis książki ! Proszę o pomoc!

Temat przeniesiony do archwium.
Witam, mam bardzo duże problemy z francuskim, jednak spróbowałem napisać samodzielnie opis. Proszę o sprawdzenie. :)

J'ai lu récemment un livre „Le Petit Prince”. C'est un roman d'aventures. Une livre est (o) le petit prince, qui a voulu voir une planète Terre. Le Petit Prince a voyage dans un cosmos sauf, visiter les plantes neuf et reconnaissable neuf gens. C'est une livre fantastique!

Po polsku: Ostatnio przeczytałem książkę "Mały Książę". Jest to książka przygodowa. Książka jest o małym księciu, który chciał zobaczyć planetę Ziemię. Mały Książę podróżuje przez cały kosmos, zwiedzając nowe planety i poznając nowych ludzi. Ta książka jest fantastyczna!

To "o" w nawiasie oznacza to, że nie wiedziałem jak napisać "książka jest o (...)".

Proszę o pomoc! :)
Récemment j'ai lu le livre "Le petit prince". C'est un livre d'aventures (roman to powieść). Le livre parle d'un petit prince qui voulait voir la Terre. Le petit prince voyage à travers le cosmos, en visitant de nouvelles planètes et en rencontrant de nouveaux gens. Ce livre est fantastique!

Pozdrawiam
Dziękuję bardzo za pomoc! :)

« 

Pomoc językowa - tłumaczenia

 »

Pomoc językowa - tłumaczenia