Co chcę zrobić w przyszłości.

Temat przeniesiony do archwium.
Proszę o sprawdzenie i poprawienie poniższych zdań. Jestem dość słaba z francuskiego, a ta praca jest bardzo ważna dla mnie, wiec proszę o pomoc.



1. Ja chciałabym dostać dobrą ocenę. Jeżeli będę mieć dobre oceny, moi rodzice będą szczęśliwi i ja pojadę w góry.
Je voudrais obtenir une bonne note. Si j'ai de bonnes notes, mes parents seront heureux et je vais aller dans les montagnes.
2. Ja chciałabym zdać dobrze maturę, aby dostać sie na dobre studia. Jeżeli ukończę dobre studia, ja dostanę dobrą pracę. Jeżeli będę mieć dobrą pracę, będę zarabiać dużo pieniędzy.
Je voudrais passer une maturité bien d'entrer dans un bon collège. Si vous finissez un bon collège, je reçois un bon travail. Si j'ai un bon travail, je vais faire beaucoup d'argent.
3. Ja chciałabym wygrać w lotto. Gdybym wygrała w lotto dużo pieniędzy, ja kupiłabym nowe auto, i nowy dom. Dom z basenem i dużym ogrodem.
Je voudrais gagner au loto. Si vous gagnez au loto dans un beaucoup d'argent, j'achèterais une nouvelle voiture, et une nouvelle maison. Maison avec piscine et grand jardin.
4. Ja chciałabym sie zakochać w mężczyźnie który jest dobry, uczciwy i bardzo przystojny. Chciałabym wyść za mąż za niego i mieć dwoje dzieci. Jednego chłopca, jedną dziewczynkę.
Je voudrais tomber en amour avec un homme qui est aimable, honnête, et très beau. Je voudrais lui wyść marié et j'ai deux enfants. Un garçon, une fille.
5. Chciałabym nauczyć sie języka chińskiego. Jeśli umiałbym chiński, ja pojechałabym do Chin i kupiłabym kostkę Rubika za 10$.
Je voudrais apprendre le chinois. Si je savais comment les chinois, je pojechałabym à la Chine et j'achèterais Rubik cube pour 10 $.
6. Chciałabym nauczyć się grać w starcrafta. Mój kolega śmiał się ze mnie, ponieważ nie potrafię grać w tą grę. Dlatego chce mu pokazać że jestem lepsza od niego.
Je voudrais apprendre à jouer à StarCraft. Mon ami se mit à rire de moi parce queje ne peux pas jouer à ce jeu. C'est pourquoi il veut lui montrer que je suis meilleur que lui.
7. Chciałabym nauczyć się latać samolotem, kupić własny samolot. Jeśli będę mieć własny samolot, ja polecę do Australii i zobaczę Uluru.
Je voudrais apprendre à piloter un avion, acheter votre propre plan. Si j'ai mon propre avion, je prends l'avion pour l'Australie et de voir Uluru.
8. Chciałabym nauczyć sie świadomi śnić. gdybym umiała świadomi śnić, ja mogłabym robić wszystko co jest niemożliwe w rzeczywistości. Na przykład: ja mogłabym spacerować po saturnie.
Je voudrais apprendre à rêver consciemment. Je sais comment rêve conscient,que je pouvais faire tout ce qui est impossible dans la réalité. Par exemple: je pouvais marcher sur Saturne.
9. Chciałabym zostać kierowcą wyścigowym, ponieważ gdybym ja była kierowca wyścigowym, mogłabym szybko jeździć i nie dostałabym żadnych mandatów.
Je voudrais être pilote de course, parce que si j'étais un pilote de course, tour rapide et n'aurions pas pu les sièges.
10. Chciałabym lepiej nauczyć się francuskiego, aby w przyszłości nie mieć problemów z napisaniem podobnego tekstu
Je voudrais en savoir plus en français, qu'ils n'ont pas un problème avec l'écritured'un texte similaire.

Z góry dziękuję za pomoc. :)
coś czuje, że nikt się nie zlituje :(

« 

Studia językowe

 »

Pomoc językowa - Sprawdzenie