Proszę o pomoc w sprawdzeniu opisu osoby.

Temat przeniesiony do archwium.
Witam.
Dopiero od dwóch miesięcy uczę się francuskiego. Prosiłabym aby ktoś sprawdził moje zadanie. Miałam do opisania osobę.

Mam chłopaka o imieniu ........ On jest Polakiem. Mieszka we .......... Ma 26 lat. Michał ma krótkie blond włosy. Ma podłużną twarz i zielone oczy. Jest dobrze zbudowany. Jest sympatyczny, miły i ciekawski. Ma poczucie humoru. Brakuje mu cierpliwości. On mówi bardzo dobrze po angielsku. On nie umie francuskiego. Nie lubi zimna, deszczu i hałasu. Lubi ciepło i kino. Jego ulubionym kolorem jest zielony, ponieważ jest symbolem natury. On jest dobrym kucharzem.

J'ai un ami au s'appelle .......... Il est polonaise. Il habite à ......... Il a vingt- six ans. Michał a les cheveux courts et blonds. Il a le visage rond, les yeux verts. Il est la taille robuste. Il est sympathique, gentil et curieux. Il a la sens de l'humour. Il manque de patience. Il parle très bien anglais. Il ne comprend pas le français. Il déteste le froid, la pluie et le bruit. Elle aime la chaleur et le cinéma. Sa couleur préférée , c'est le vert. Parce que c'est un symbole de la nature. Il est un bon cuisinier.
Nikt nie jest chętny w sprawdzeniu :(
Il est polonaise. > Il est polonais. ( z końcówką e wyszło, że jest Polką)
Il a la sens de l'humour. > Il a sens de l'humour. ( Raczej bez rodzajnika, moim zdaniem)
Elle aime la chaleur et le cinéma. > Elle ( stosujesz jeśli piszesz o koleżance , lecz w przypadku jest to chłopaka jest Il) .
Sa couleur préférée. > Sa couleur préfère, c'est le vert.
Dziękuje za pomoc :)