Pomoc w tłumaczeniu

Temat przeniesiony do archwium.
Cześć. Jestem niemalże pewien, że olejecie sobie ten temat, albo zaczniecie mnie odsyłać do śłowników, no ale do odważnych świat należy.
Jestem aktulanie w klasie maturalnej, z francuskiego potrafie się jedynie przedstawić. Tak, zawsze jechałem na ściągach, albo od kolegów się zżynało. Potrzebuję pomocy w tłumaczeniu dość krótkiego tekstu.
Oto on:

W wolnym czasie lubię siedzieć przy komputerze. Nie lubię grać w gry lecz serfować po Internecie. Jeżeli zbierze się ekipa do grania, idę na boisko i gram w piłkę. Ale jeśli nie ma kto grać to lubię także poczytać książki lub posłuchać muzyki. Niestety nie mam zbytnio dużo czasu wolnego, gdyż musze przygotowywać się do matury.

Zacząłem go tłumaczyć, ale niestety są przedmioty, z których zdaję maturę i muszę tak na prawde z nich się uczyć. Jeżeli nie przetłumacze tego niestety grozi mi lufa :/

Narazie doszedłem do: Au moi vide, J’aime prévaloir ordinateur. Je ne aime pas joue au jeu ou ...
Za pewne w tym połtorej zdaniu zrobiłem ok. 21 błędów.
Bardzo bym prosił o pomoc, dla pomocnych ludzi mogę zaoferować jakiś skrypt php ;)
Wojtek.
masz racje ja olalam sprubuj napisac(chocby mialo tam byc1200 bledow) moge potem sprawdzic ale sama napisac ci tego nie zamierzam.
pozdrawiam czesc
Zadziałałem i udało mi się zrobić takie coś:
W wolnym czasie lubię siedzieć przy komputerze. Nie lubię grać w gry lecz serfować po Internecie. Jeżeli zbierze się ekipa do grania, idę na boisko i gram w piłkę. Ale jeśli nie ma kto grać to lubię także poczytać książki lub posłuchać muzyki. Niestety nie mam zbytnio dużo czasu wolnego, gdyż musze przygotowywać się do matury.

Au moi vide, J’aime prévaloir ordinateur. Je ne aime pas joue au jeu ou ............................ . Si nous pelotonnons, nous allaions joue au football. Ou Je n’ai pas avec .........chose............, J’aime lire livre ou ecoute la musique. Helas, Je n’ai pas temps beacoup que Je devoir appreter au bac.


Może ktoś to spradzić ? Ostatnie zdanie było zrobione przed chwilą, jestem po 1,5 h prania mózgu z matmy i nie mam zabardzo siły myśleć.
>W wolnym czasie lubię siedzieć przy komputerze. Nie lubię grać w gry
>lecz serfować po Internecie. Jeżeli zbierze się ekipa do grania, idę
>na boisko i gram w piłkę. Ale jeśli nie ma kto grać to lubię także
>poczytać książki lub posłuchać muzyki. Niestety nie mam zbytnio dużo
>czasu wolnego, gdyż musze przygotowywać się do matury.


pendant mon temps libre j'aime m'asseoir près de l'ordinateur. je n'aime pas jouer aux jeux mais je surfe sur internet. quand il y a une équipe je vais jouer au foot. mais quand il n'y a personne j'aime aussi lire des livres ou bien écouter de la musique; malheureusement je n'ai pas beaucoup de temps libre parce que je dois me préparer au bac.

« 

Życie, praca, nauka