przetłumaczycie? Proszę

Temat przeniesiony do archwium.
Bardzo Was proszę, przetłumaczycie mi na język francuski poniższy tekścik? :* ;

Mam na imię Dorota, jestem polką i mieszkam w Jeleniej Góre. Mam 16 lat. Uczę się w gimnazjum. Lubię słuchać muzyki i podróżować. Nie lubię się nudzić. W wolnych chwilach serfuję po internecie i spotykam się z przyjaciólmi. Interesuję się sportem i lubię zwierzęta. Jestem sympatyczną i miłą osobą.

Jak coś to z góry bardzo dziękuję ;)!
Je m'appelle Dorota, je suis polonaise et j'habite à Jelenia Góra. J'ai 16 ans. J'apprends au collège. J'aime écouter la musique et voyager. Je n'aime pas m'ennuyer. Dans mon temps libre je surf sur l"Internet et je me rencontre avec mes amis. Je m'interesse au sport et j'aime bien les animaux. Je suis une personne sympa et aimable.
Je m'appelle Dorota (po francusku Dorothée), je suis polonaise et j'habite à Jelenia Gora. J'ai 16 ans. J'étudie au collège. J'aime écouter de la musique et voyager. Je n'aime pas m'ennuyer. Je surfe sur Internet et parle avec mes amis durant mon temps libre. Le sport m'interesse beaucoup et j'aime les animaux. Je suis une personne sympathique et charmante.
oczywiście już znalazłam u siebie błąd;/
powinno byc: "je surfE sur l'Internet"
Nie jestem tez pewna, czy konieczny jest rodzajnik (czyli l'......)
No i watpliwy jest zwrot: "J'apprends au collège". Może lepiej napisać:
"Je vais au collège"?
Rzeczewiscie, nie mowi sie "l' Internet ", raczej tylko "Internet"
I lepiej brzmi "je vais au collège", "je suis une collégienne"
On peut dire aussi : "je fréquente le collège".:)
Bises,
Anne
niepotrzebnie sie wysilacie przeczytajcie najpierw to http://www.wloski.ang.pl/forumw.php?IDt=30039
i co docia55 /a wiesz ze ten twoj nick to po wlosku brzmi doslownie :"prysznic z 55".. roku? zabawny nick..co oznacza po francusku ? pewnie nic nie oznacza/czy ty bedziesz umiala te francuskie tlumaczeni tego co chcialas poprawnie wypowiedziec,odczytac?
..mialo byc :tlumaczenie..
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Brak wkładu własnego

 »

Pomoc językowa - tłumaczenia