prosze o pomoc w tłumaczeniu..

Temat przeniesiony do archwium.
Witam :) jak w temacie - potrzebuję pomocy przy tlumaczeniu nader skomplikowanego jak dla mnie zdania. Oto ono:
"Et de même que l'Union sovietique, tout en condamnant quelques crimes - soigneusement trié - de Stalin contre la Parti, n'a jamais essayé de réformer ou de remplacer les principales institutions de la Russie telle qu'il l'avait faite, la plus grande partie des innovations du génial Petit Père des Peuples en Pologne subsistent encore, intactes, aujourd'hui."

Głowię się już czas jakiś i nie mogę ruszyć dalej..Z tych moich przemyśleń wynika mniej więcej coś jak:
"I tak samo jak Związek Sowiecki, calkowicie potępiając kilka zbrodni - starannie wybranych - Stalina przeciwko Partii, nigdy nie próbował reformować lub zastępować głównych instytucji Rosji (i tutaj kompletnie gubię się w sensie zdania), największa część innowacji genialnego (określenie Petit Pere des Peuples może dotyczyć Stalina ale i cara Rosji) w Polsce przetrwały, nietkniete, do dziś"
Byłabym wdzięczna za wszelkie sugestie i wyprowadzenie z błędów jeśli je zrobiłam :)
Ca me paraît correct dans l'ensemble...
Juste une erreur

telle qu'il les avait faites...(LES = les institutions)
=
comme il les avait créées.

Petit Père des Peuples = Stalline
http://images.google.fr/images?hl=fr&source=hp&q=Petit+P%C3%A8re+des+Peuples&btnG=Recherche+d%27images&gbv=2&aq=f&oq=

En un mot, la Russie est encore présente en Pologne (d'après le texte)
I tak jak ZSRR, potępiające niektóre/wiele przestępstwa - starannie wyselekcjonowane - Stalina wobec Partii, nigdy nie starał się zreformować lub zmienić główne instytucje w Rosji, tak jak uczynił największe innowacje/zmiany w Polsce, które pozostały nienaruszone do dziś.
bardzo mi pomogliście :) i tak właśnie myślę, że w tekście musi być błąd ;)
Merci :)
Les fautes sont rectifiées:

soigneusement triés
Stalline
contre le Parti
telles qu'il les avait faites
I podobnie jak ZSRR całkowicie potępiając pieczołowicie wyselekcjonowaną część przestępstw- tych Stalina wobec Partii- nigdy nie próbował zreformować lub zmienić głównych instytucji Rosji takiej, jaką wcześniej stworzył, tak samo w Polsce większa część pomysłów genialnego ojczulka narodów istnieje w niezmienionym stanie do dziś.
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa

 »

Pomoc językowa - tłumaczenia