tekst biologiczny do przetłumaczenia

Temat przeniesiony do archwium.
Bardzo proszę, przetłumaczcie mi to, z góry dziękuje


Tout le corps,sauf le cerveau, dispose de résaux de vaisseaux lymphatiques parallèles aux veines.En circulant dans les tissus intercellulaires, la lymphes se charge en déchets de l'activité des cellules.Le passage dans les ganglions permet de l'épurer.Ensuite la lymphe circule jusqu'au coeur pour y rejoindre la circulation sanguine par le canal thoracique.


La circulation de la lymphe résulte des mouvements du corps,des contractions des muscles,des contractions des fibres lisses des parois des vaisseaux lymphatiques,et le fait que les plus gros vaisseaux possédent des valvules pour empécher le reflux. En effet,aucun organe n'a de rôle de pompe comme cela peut-étre le cas du coeur pour la circulation sanguine.Il est donc important d'avoir une activité physique relativement importante pour faciliter la circulation lymphatique.Son transport est donc beaucoup plus lent que celui du sang et la pression dans les vaisseaux lymphatiques relativement faible.


Le corps humain contient approximativement 3 litres de liquide lymphatique à l'âge adulte.
To nie będzie językiem naukowym ale moze wystarczy?

W całym ciele, prócz mózgu, równolegle do naczyń krwionośnych biegną naczynia limfatyczne. Limfa, krążąc między komórkami zbiera resztki powstałe w wyniku aktywności komórkowej. Przechodząc przez węzły chłonne oczyszcza się a nastęnie płynie aż do serca gdzie w przewodzie piersiowym miesza się z krążącą krwią.

Krążenie limfy jest wynikiem ruchów ciała, zmian napięcia mięśni i napięcia włókien mięśni gładkich znajdujących się w ściankach naczyń limfatycznych oraz faktu, że największe z naczyń limfatycznych mają zastawki, które przeciwdziałają cofaniu się limfy. Żaden z organów ludzkiego ciała nie pełni funkcji pompy jak to jest z sercem w przypadku układu krwionośnego. To dlatego aktywność fizyczna jest tak ważna dla prawidłowego funkcjonowania układu limfatycznego. Przepływ limfy jest dużo wolniejszy niż przepływ krwi a ciśnienie jest relatywnie niższe.

W ciele dorosłego człowieka znajduje się około trzech litrów limfy.
Hmmm... Mam wrażenie, że całkiem niedawno tłumaczyłam ten tekst.
No coz. Ja tez padam z ciekawosci o co chodzi. Tak, tlumaczylas ten tekst.
Ciezko mi uwierzyc w gimnazjum. Tekst pp. pochodzi ze strony www z anatomia.

« 

Pomoc językowa - tłumaczenia

 »

Pomoc językowa - tłumaczenia