Opis osoby.

Temat przeniesiony do archwium.
cześć, mam za zadanie opisać jakąś osobę. zależy mi na dobrej ocenie, dlatego byłabym wdzięczna, gdyby ktoś mógłby mi sprawdzić ten krótki opis i poprawić błędy.

Il s'appelle Luke Pritchard. Il habite a London. Il est âgé de 27 ans. C`est un musicien et chanteur qui chante dans le groupe The Kooks. Il joue de la guitare. Il est dynamique, creatif, sympathique, detendu et intelligent. Il est bruns aux yeux bleus. Il est mince et de taille moyenne. Il a visage oval, les cheveux longs et curly. Il porte le chemises, veste et pantalon. Luke est beau!

z góry dziękuję! :)
Il habite à Londres.
créatif..., détendu...
Il est brun, ses yeux sont bleus.
Il a le visage..
les cheveux longs et courbés (albo frisés).
Il porte une chemise blanche, un jean noir et une veste en velours. (trzeba doprecyzować, bo po co pisać, że nosi koszulę i spodnie;) )
dziękuję bardzo. oczywiście o "kreseczkach" nad literkami pamiętam. ;) a jeśli chodzi o ubranie - nie precyzowałam, bo to akurat najmniej ważne zdanie w tym opisie. ;) ale dziękuję, dziękuję bardzo. :)
i jeszcze jedno pytanko: Il est 27 ans. - mogę napisać o wieku w ten sposób, a nie tak jak wyżej?
Il a 27 ans - czasownik avoir ;)
dzięki za pomoc i szybkie odpowiedzi.
Il est bruns aux yeux bleus. - czy to naprawdę jest źle? czy musi być tak jak napisała Anula?
Proponuje : c'est un brun aux yeux bleus.
O, dziękuję. :)
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa - Sprawdzenie

 »

Pomoc językowa - Sprawdzenie