Było

Temat przeniesiony do archwium.
Hej, to znowu ja, dałam taką pracę, dobrze?

Pendant mon temps libre je fait beaucoup de sport.Mon sport préférée c'est la natation.Je nage depuis que j'ai 6 ans, et j'adore ça! Je m'entraine deux fois par semaine. A part la natation j'aime aussi le volley-ball,malheureusement j'en joue seulement a l'école.Par contre je n'aime pas le rugby.A part le sport, j'aime regarder la télé,j'ai beaucoup de séries,que j'adore!Je ne m'ennuie jamais non plus en jouant sur l'ordinateur.Je me promène aussi tous les jours avec mon chien.C'est donc comme cela que je profite de mon temps libre.

(Nie z translatora)

A tak to powinno brzmieć po polsku:

W wolnym czasie uprawiam wiele sportów. Moim ulubionym sportem jest pływanie. Pływam od 6 lat, i uwielbiam to! Trenuję dwa razy tygodniowo. Oprócz pływania lubię też siatkówkę, w którą gram niestety tylko w szkole. Nie lubię natomiast rugby. Oprócz sportów, lubię oglądać telewizję, mam dużo seriali, które uwielbiam! Nigdy też nie znudzi mi się granie w gry komputerowe. Codziennie też wychodzę na spacery z moim psem, mimo to- nienawidzę ich! Tak właśnie spędzam swój wolny czas.
je fait > odmiana
sport.Mon > zasada: znak interpunkcyjny potem spacja
sport préférée > rodzaj?
entraine > ortografia (chyba że nauczyciel/ka uznaje reformę z 1990, w co wątpię)
j'en joue > http://forum.wordreference.com/showthread.php?t=1873717&langid=6
a l'école. > ort.
j'ai beaucoup de séries,que j'adore! > moim skromnym zdaniem to "mam" jest tak samo niepoprawne po polsku. "jest" dużo ... które lubię
Je ne m'ennuie jamais non plus en jouant sur l'ordinateur. > zdanie nie jest niepoprawne samo w sobie, ale jakbyś chciała mieć to co w wersji polskiej, to napiszesz "Je ne me lasserai jamais de..."

Czemu nienawidzisz psów?
edytowany przez humpetej: 18 lis 2014
Haha, źle mnie zrozumiałeś Kocham psy! Ja nienawidzę chodzić na spacery z moim psem ;-) Kiedyś lubiłam, ale teraz już mi się znudziło ;) Szczególnie teraz- kiedy na dworze jest tak zimno ;)
aaa, ok :-)

spacery zdrowe, trzeba czasami przewietrzyć neurony, szczególnie jak dużo siedzisz przy kompie!

 »

Brak wkładu własnego