co oznacza PERLE MOI ?

Temat przeniesiony do archwium.
Prosze o podpowiedz co oznacza PERLE MOI z gory dzieki
Hmmm, szczerze mówiąc nigdzie nie spotkałem się z czasownikiem PERLER, a forma PERLE MOI z pewnością wywodzi się od czasownika PERLER, jeśli taki w ogóle istnieje :-D. Samo słówko PERLE oznacza perłę lub też koralik. Nic więcej tu nie wymyślę :). Pozdrowionka!

P.S. Może to jakiś idiom, slang albo zwrot regionalny? :]
a może chodziło Ci o \"parle moi\"?
jesli tak to znaczy \"powiedz mi\"
parle moi znaczy dokladnie - mow do mnie ,
powiedz mi tlumaczymy - dis moi
pozdrawiam
Co oznacza zwrot: bon apetit moi chere?
Mowi sie: Bon apetit mon cheri albo ... ma cherie. A to oznacza smacznego moj drogi, ... moja droga.
smacznego kochanie
Parle moi to znaczy:Mówie ja
nie , to znaczy : porozmawiaj ze mna
katerina!!!parle-moi,alors.j'attends
mów do mnie to nie PARLE MOI (parler à - to jest mówić do) w tym wypadku parle moi oznacza mówię ja :D (parle - 1 osoba liczby pojedyńczęń, moi - jako wzmocnienie zdania)
Od jak dawno uczyś się tego francuskiego, ze nie wiesz co to znaczy parler? przecież tego uczą w pierwszej klasie na samiuteńkim początku *lol*
a może to jest parle moi-czyli mów do mnie? :)
pozdrawiam
Jeżeli juz to parle moi a znaczy to "mów do mnie"
wszystko zalezy od tego co znajduje sie po tym słynnym PARLE-MOI.sadze ,ze chodzi tu o piosenke nadii,czy jak jej tam...
a wiec parle-moi to tryb rozkazyjący!!!i oznacza powiedz mi jesli po tym zwrocie wystepuje przyimek "de"...
np.parle-moi un peu de toi.... powiedz mi cos o sobie.I pozdrawiam wszystkich tych,co ucza sie francuskiego
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Egzaminy

 »

Egzaminy