LITERATURA FRANCUSKA ... POMOCY !!!!!!!!

Temat przeniesiony do archwium.
Witam.. Ludzie.. pomóżcie mi... chciałabym przeczytać jakąs książkę z literatury francuskiej.. jednak niestety.. nie wiem jaką... tzn.. jestem w miarę początkującym uczniem... i chcialabym przeczytać książkę napisaną prostym językiem... takim bardziej dla początkujących... czy moze znacie takie jakieś książki? i moglibyście mi je polecić? byłabym bardzo wdzięczna za udzieloną jakąkolwiek pomoc... Pozdrowienia.
No cóz, literatura francuska nie jest prosta i musisz uzbroić się w cierpliwość. Wiem to ponieważ sama borykałam się z tym problemem. Na początek proponuję ci "Małego Księcia"-bardzo przyjemna lektura. Powodzenia!
Polecam na początek "Les histoires du Petit Nicolas" autorstwa Jean Jacques Sempe i Rene Goscinny!! Nie dość, że zabawne to napisane prostym językiem, ponieważ mażnaby podpiąć je pod literaturę dziecięcą i młodzieżową, ale wszyscy po nie sięgają... Przygody Mikołajka są tłumaczone na wiele języków (również na polski), są znane na całym świecie. Każa książka z "Mikołajkowego" cyklu to inna przygoda, np. Le Petit Nicolas et les copains, Les Vacances Du Petit Nicolas... etc. Naprawdę polecam!!
W dobrych księgarniach językowych można też dostać książki o różnym stopniu zaawansowania, specjalnie przeznaczone dla osób uczących sie języka francuskiego jako obcego. Życzę owocnych poszukiwań!:o)
Pozdrawiam
Zgadzam sie w 100%. Ksiazeczki sa swietne , zwlaszcza dla poczatkujacych:) To cos jak Adas Moll :-) Jesli znacie angielska literature:-) Polecam goraco:)